Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğunun Uygulandığı Okullarda, Akademik Başarının Yükseldiği Gözlenmiştir.

Öğrenci Koçluğunun Uygulandığı Okullarda, Akademik Başarının Yükseldiği Gözlenmiştir.

Öğrenci koçluğunun uygulandığı okullarda, akademik başarının yükseldiği ve disiplin problemlerinin büyük ölçüde ortadan kalktığı gözlenmiştir. Öğrenci koçluk sistemi; akademik başarıda, eğitim hedeflerinin yerine getirilmesinde, öğrenci problemlerinin çözümünde anahtar yöntemler sunar. Öğretmenlerin öğrencileriyle, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimlerinde pratik ve güçlü bir yol haritası verir.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞUNUN KATKILARI

Okulun kazanımları:

  • Okulun akademik ve sosyal başarısı yükselir.
  • Öğrencilerde görülen disiplin problemleri büyük oranda ortadan kalkar.
  • İçinde bulunduğumuz çağın tehlikeleri ve tehditleri önlenir.
  • Yaratıcılığı ve başarıyı destekleyen eğitim ortamı yaratılır.
  • Okulun rekabet gücü artar.

Öğrencilerin kazanımları:

  • Öğrenmeyi öğrenir ve öğrenmeyi sever.
  • Amaç ve hedef belirleme, projelendirme ve sonuçlandırma becerisi kazanır.
  • Sorumluluk duygusu, iç disiplin ve özgüven gelişir.
  • Problem çözme ve güçlüklerle baş etme yetenekleri artar.
  • Kendini tanır ve kendini yönetmeyi öğrenir.

Öğretmenlerimiz koçluk desteği vererek onlara hem istedikleri her şeye vakit ayırmalarını sağlayacak hem de sosyal alanda destekleyerek hayatı daha iyi tanımalarına yardımcı olacaklardır. Eğitim Koçu hiçbir zaman rehber öğretmen olarak görülmemelidir.

ASIL SORUNUMUZ NEDİR?

Birçok öğrenci o küçük yaşlarına küçücük bedenlerine bakmadan gelecekle ilgili kaygılar yaşamaktadır. Hatta bu kaygılar ailelerimizin de katkılarıyla saplantılara dönüşmektedir. Başarı başarı başarı. Sadece bu öğretilmektedir bu küçücük bedenlere. Mutlu olmalarını hiç öğütlemeyiz onlara, sevdiğiniz mesleği yapmalısınız demeyiz. Sadece çalışmak başarmak yüksek not almak, yüksek puan almak. Sonuç bir sürü başarılı olduğu düşünülen ama mutsuz bir sürü doktor, öğretmen, mühendis, işletmeci, iktisatçı…

ÇÖZÜM NEDİR?

Bu sorunun çözümü ne okullar, ne dershaneler, ne özel derslerdir. Bu sorunun en önemli çözümü öğrencinin kendisidir. Ne yapmak istiyorsa onu yapmaya yönlendirilmelidir. İçindeki cevheri kendisi ortaya çıkarmalıdır. Öğrenci her şeyi kendisi yapmalıdır. İstediği mesleğe yönlenmeli ve yaşamaktan zevk almalıdır. Sosyal alanda da başarılı, uyumlu toplumla barışık olmalıdır.

Öğrenci Koçu Öğrenciyle Nasıl Çalışır?

Öğrenci koçu, öğrenciyle ortak belirledikleri gün ve saatte düzenli olarak bir araya gelir. İki haftada bir yapılan bu toplantılarda, öğrencinin akademik başarısı tartışılır. Öğrencinin rehber öğretmen tarafından düzenlenen çalışma programının takibi yapılır, soru takip çizelgeleri incelenir, sınav sonuçları değerlendirilir. Periyodik toplantılarda yapılan akademik takip sonucunda öğrenci koçları rehberlik servisine bilgi aktarımında bulunur. Gerekli görülen durumlarda rehber öğretmen ve öğrenci koçu birlikte öğrenciye yönelik çalışma başlatır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifikası Almak İster misiniz? Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat