Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun Faydası Nedir

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun Faydası Nedir

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun Faydası Nedir, Eğitim ve Öğrenci koçluğu nedir?. Eğitim ve Öğrenci koçluğu, gençlerin gerçekleştirmek istedikleri hedefleri  için  yapmak istediklerine odaklanan ve bu odaklanma  süresinde elde edeceği sıradışı farkındalıklarını  hayata geçireceği interaktif bir süreçtir.Bu süreçte koç  ve öğrenci  özel bir işbirliği içinde bilikte yol alırlar.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunun faydası nedir?. Öğrenci koçluğu  sürecinde ,kendine güvenen, inanan kendisi için gelecek hedefleri yaratabilen, kendi kaynaklarını  fark  edip kullanabilen, kendini istediği gibi ifade edebilen bir  genç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bireylerle tanışırsınız .

Eğitim koçu sınava hazırlanan öğrencilerin sınav sürecinde önemli katkılar sağlayarak başarılı olmalarını sağlar. Sınavlara hazırlanmak zorlu bir süreçtir ve önemli desteğe ihtiyaç duyulur. Öğrenci koçları bu desteği öğrenciye sağlar

Anne -Baba  koçluk sürecine dahil olacak mı?

Koçluk çalışmaları yapılırken anne ve babalar gerektiğinde bu sürece katılmalıdır. bazen bilgilendirme şeklinde olabileceği gibi baı ortak toplantılar düzenlenip ortak kararlar da alınabilir.

Koçluk süreci;
0-6 yaş arasındaki bir çocuk için sadece anne babaya,
6-12 yaş arasındaki  bir çocuk için anne babalar  ve çocuklara,.
12- + yaşındaki bir   çocuk için sadece çocuklara yöneliktir.

Bu işbirliğinde  görüşmelerin içerikleri koç ve öğrenci arasında gizlidir. Anne- babalar  bu süreçte bir adım geride  yer alırlar. Gençler tüm süreçte bagımsız bir birey olma yolunda ilerlerken kendi kendine koçluk yapmayı öğrenir.

Ne kadar sürer?
Süreyi öğrenci ve koç birilikte ihtiyaca göre belirlerler.Tavsiye edilen minimum görüşme sayısı 12 dir.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifikası Almak İster misiniz? Detaylı Bilgi İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat