Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir. Öğrenciler 5 ila 25 yaş arasındaki uzun sürede, gelecekteki meslek yaşamlarını oluşturmak için değişik kurumlarda öğretim görürler. Bir yandan da kişilik ve kimliklerini oluşturma aşamasını geçirirler. Eğitim sistemi daha fazla öğretim ağırlıklıdır. Mevcut öğretim sistemi bu yüzden öğrencilerin; gerçek kimliklerini, yeteneklerini, isteklerini, amaçlarını, hedeflerini tespit etmelerinde ve sosyal kişiliklerini oluşturmalarında, farklı yan çalışmalarla desteklenmesi gerekliliğini doğurur. Motivasyon güçlerini, azimlerini, kendi temsil sistemlerini, çalışma yöntemlerini, özgüvenlerini, becerilerini,dengelerini, performanslarını doğru yönlendirme ve kullanma konusunda kesinlikle aile ile okul dışında başka bir yol arkadaşına ihtiyaçları vardır.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir. Hedeflerine doğru eylem adımlarıyla gitmek, henüz gelişme döneminde olan bireyler için karmaşık ve zordur. Aile içinde bu danışmanlığın yapılması genellikle; hem tarafsızlık, hem de bilgi açısından yeterli ve doğru değildir. çoğunlukla çalışan ebeveynlerin zaman sorunları nedeniyle öğrenci; ilgi eksikliği yaşayabilir. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir.Okulda da ağırlık öğretimde olduğu için öğrenci; Bu aşamada çoğunlukla yalnız kalır. Doğru mesleği seçme, doğru yönlenme, motivasyon sağlama, bireysel özelliklerine bağlı ders çalışma teknikleri uygulama ve stratejik bir yol izleme konusunda yalnız kalmaları bunalımlar yaratır çoğunlukla. Doğası gereği zor bir dönemde olduğundan kendi kendisiyle, ailesiyle, çevresiyle uyumsuzluk yaşar. Bu bunalımlar heyecanını yitirmesine sebep olduğundan eğitim süreci içinde gerçek hedefine ulaşmak için yanlış yollar seçebilir, çoğunlukla da gerçek hedefine ulaşamaz. İleri ki yaşlar için potansiyel bir mutsuzluğun sebebidir; gerçek hedefine ulaşamamak,

Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir. Doğuştan gelen özelliklerinin ve temel aile yapısının üzerine kendi öz kimliğini oluşturma sürecinin en önemli dönemini yaşarken oluşan yalnızlık ve yöntemsizlik; İlerideki hayatında çeşitli krizlerle karşısına çıkacaktır. pek çok insan, hayatının orta yerlerinde yorulup, yürüdüğü yolun kendisine ait olmadığını düşünmeye başlar. Bir arkadaşı, bir yakını, öğretmeni, dostu ya da eşi olarak karşısına çıkan birileriyle, bir enerji ve motivasyon kazanıp gerçek yolunu geç de olsa bulma şansı yakalayabilir bazen. Fakat bu, tamamen rastlantısal bir durumdur. Herkes bu şansa sahip olmayabilir. Yeni oluşumu eğitimli danışmanla profesyonelce yapanlar daha doğru yöntemlerle fazla yara almadan ve başarıyla gerçekleştirirler. Erişkin yaş aşamasındaki bu uzmanın adı Yaşam Koçu’dur. Yetişme çağında ise danışmanın adı Öğrenci Koç’u olur.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, öğrencinin gerçek kendini tanımasını sağlayıp, öğrenme teknikleri,hedef belirleme teknikleri, okuma teknikleri ve başka diğer tespit ve uygulama teknikleriyle, öğrencinin öğretime uygulamasına ve yolunu en baştan doğru yürümesini sağlar

Öğrenci Koçluğu Neden Gereklidir

Eğitim ve Öğrenci Koçu, öğrenci ile hayatı paylaşır, başarıya giden yolda öğrenci için en güvenli yol arkadaşı olur. Öğrencinin, kendisiyle ilgili farkındalığı artırarak sahip olduğu kaynaklarını keşfetmesini sağlar. Bu keşif öğrenciyi en üst seviyede ve odaklı bir şekilde ilerletir.Kişisel gelişimini tamamlamaya destek verir. Koçluk 2013 yılından beri ülkemizde meslek olarak ilan edilmiştir.

Her birey birbirinden farklıdır.Farklı düşünür,hisseder ve davranır. Eğitim ve öğrenim hayatının bu farklılıklarla uyumlu olması başarıyı ve mutluluğu getirir. Koçluk desteğiyle birey kendini yeniden kurar. Neyi isteyip/istemediğini fark eder. Önce eğitim hayatında sonrasında ise yaşam boyu kullanacağı beceriler geliştirir. Birebir yapılan görüşmelerde gizlilik ilkesine sadık kalınarak uygulanır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat