Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir? Ne İşe yarar?

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir? Ne İşe yarar?

Profesyonel olarak öğrencilere yardımcı olan koçlara eğitim veren öğrenci koçluğu eğitimi oldukça nitelikli bir sisteme sahiptir. Detaylı anlatımların yer aldığı kurs içerikleri uzman bir kadro tarafından hazırlanmaktadır. Eğitimi alıp derslere düzenli olarak katılan herkes koçluk yapabilmektedir. Kursun sonunda yer alan başarı ölçme sınavı ile katılımcıların seviyeleri ölçülmektedir. Geçerli bir not alan katılımcılar koçluk hizmeti verebilmek için gerekli kriterleri karşılamaktadır. Bu sayede sağlıklı bir süreç yürütülmekte ve öğrencilere fayda sağlayacak nitelikli koçlar yetiştirilmektedir. Siz de hizmetinizin kalitesini artırıp öğrencilerinize faydalı bir mentorluk sürecine kendinize hazırlamak için ilk adımı atabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Eğitim koçluğu eğitimi almak isteyen katılımcıların, öğrencilere fayda sağlamak istemesi oldukça önemlidir. Bu kriteri karşılayan herkes eğitimi satın alarak sürece başlayabilmektedir. Kurs, sınav sürecindeki öğrencilere yararlı olmak ve onları motive etmek için kendini geliştirmek isteyen kişilere uygundur. Donanımlı ve nitelikli derslerin yer aldığı eğitim, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Bu anlamda hem koçlar hem de hizmeti satın alacak öğrenciler için altın değerinde bilgileri bünyesinde barındırmaktadır.

Eğitim koçluğu eğitimine katılabilecekler şu şekilde sıralanabilir:

  • Takım koçluğu ve kurumsal koçluk yapmak isteyenler,
  • Okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyenler
  • Koçluk hizmeti vermek isteyenler
  • Bireylere ve çocuklara hedeflerinde yardımcı olmak isteyenler
  • Öğretmenler c
  • Eğitim koçluğu sertifikası ile koçluk hizmeti vermek isteyenler
  • Eğitim koçluğu sertifikası ile öğrencilerle çalışan ve çalışmak isteyenler
  • Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu eğitimi derslere düzenli ve sürekli olarak katılım sağlanılması zorunlu bir kurstur. Kursun sonunda girilen başarı ölçme sınavı ile katılımcılar belge almaya hak kazanmaktadır. Öğrenci koçluğu eğitimi uzman bir kadro tarafından hem keyifli hem de nitelikli dersleri bünyesinde barındırmaktadır. Kurs, sistem üzerinden satın alınarak konforlu bir şekilde sürece başlamanızı sağlar. Bu sayede hayal ettiğiniz koçluk hizmetini bir an önce öğrencilerinize sunabilirsiniz. Avantajlı bir fiyat aralığında sunulan koçluk kursu, dönemin revaçta olan eğitimleri arasında da yer almaktadır.

E devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika alınacak Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifika Programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Eğitim Koçluğu sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu eğitimi alan kişiler sınav sürecindeki öğrencilere fayda sağlamayı amaçlamaktadır. Yenilikçi bir koçluk sisteminin sahip olduğu eğitimin içerikleri uzman bir kadro tarafından hazırlanmaktadır. Bu sayede koçluk eğitimini tamamlayan katılımcılar, öğrencilerin çalışma prensiplerini düzenleyerek onları motive eden kimselerdir. Bu nedenle koçlar günümüz şartlarında öğrencilerin hayatını kolaylaştıran ve sınav streslerini dengeleyen yardımcılardır.

Eğitim koçlarının çalışma alanlarını şu şekilde sıralanabilir:

– Eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz.
– Online öğrenci koçluğu eğitimi ile okullarda çalışabilirsiniz
– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Etüt merkezlerinde çalışabilirsiniz
– Özel öğretim merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Koçluk merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Koçluk eğitimi vermek isteyen kurumlarda çalışabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın