Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi ile bireyi  tanımak, yetenekleri ve performansı hakkında bilgi vermek ve onun gelişmeye ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek o alanlarda çalışmaları planlamak için psikolojik testler kullanılır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır. Objektif testler ; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Objektif testleri uygulayabilmek için üniversite onaylı bir Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Objektif testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir. Objektif testler, okul ortamında, hastane ortamında ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulanabilmektedir.

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi ile Danışanlara;  bilişsel yetenekler, görsel algı, dikkat, konsantrasyon, hafıza, zeka ve planlama yeteneği, yaşına uygun dil gelişimi, sosyal beceri ve öz bakım becerisi, ince motor ve kaba motor gelişimi, psikomotor algı ve koordinasyon, sayı bilgisi, talimatları izleme, eşleştirme, kopya etme gibi konularda  değerlendirme yapabilmek için objektif testler kullanılmaktadır.

Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi ile hangi amaçla, kaç yaş grubuna uygulandığı, nasıl uygulandığı, uygulanırken hangi materyaller kullanılır, nasıl puanlanır, değerlendirilir, grafikler nasıl yorumlanır ve nasıl raporlandığı bilgileri anlatılmaktadır.

Sıklıkla uygulanan objektif testler; Aynı zamanda bu testlerin eğitimlerini vermekteyiz. Benton Görsel Bellek Test,  Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi,  , Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE,  Gesell Gelişim Testi, Frostig, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi’dir.

Katılabilecek Meslekler:

Psikiyatrisler, Psikologlar, Psikolojik  Danışmanlar, Felsefe Bölümü, Rehber Öğretmenler, Pratisyen-Uzman Hekimler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sosyologlar,  Çocuk Gelişimi Uzmanları, Aile  Danışmanları ve Ana Sınıfı Öğretmenleri, Özel eğitim Öğretmenleri, Rehber Öğretmenler ve REM-RAM Çalışanları.

En çok kullanılan objektif testlerin öğretildiği sertifika programında, 12 adet objektif testin öğretilmesi kullanılması, puanlanması, yorumlanması, uygulamalı örneklerle analtılmaktadır.

Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz Devlet Üniversitesi Onaylı, Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli Objektif testler Uygulayıcı Sertifika Programına katılabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim olup sertifikanız adresinize kargo ile gönderilmektedir

ÇOCUK OBJEKTİF TESTLERİ UYGULAYICI Sertifika Programına Katılmak ve Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat