Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Montessori Sertifikası

Montessori Sertifikası

Montessori Sertifikası, Montessori Eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak eğitim sonrası alınan belgedir. Montessori eğitimi çocuğun bireyselliğini ön planda tutarak özgür bir ortamda bedensel, psikolojik ve duygusal potansiyellerine tam olarak ulaşabilmesi için geliştirilen bir eğitim anlayışıdır. Kalıplaşmış klasik eğitimlerden pek çok farkı vardır.

Montessori Sertifikası Eğitimi ile yapılan Montessori eğitimi, tamamen çocuktan yola çıkılarak geliştirilen bir eğitim sistemidir. Çocukların hoşlanmadıkları durumlardan arındırılmış tamamen çocukların hoşlandığı durumlar üzerine kurulmuş bir eğitim sistemidir.

Montessori Sertifikası Eğitimi ile karakteri güçlü bireyler yetiştirmektir. Çocuğun hareket ve faaliyet özgürlüğünü kısıtlamadan özgür bir ortamda kendini geliştirmesini hedefler. Montessori eğitimi ile çocukların kazandığı özelliklere bakacak olursak; çocuğun bireysel becerileri gelişir, dikkatini yoğunlaştırmayı öğrenir, çalıma isteği ve zevki gelişir, üretken olur, sosyal bir varlık olur, kaygılarını en doğru şekilde nasıl dile getireceğini öğrenir, özgüveni artar, sorumluluk duygusu gelişir, bir problemi nasıl tanımlayacağını öğrenir, bir problemi nasıl çözmesi gerektiğini öğrenir, kendisine ve başkalarına karşı saygı duyar, güçlü bir karaktere sahip olur.

Montessori Sertifikası Kursu sonucunda yapılan Montessori eğitimi alan her çocuk özgürdür, kendi bireysel öğrenme hızında gelişimini tamamlar. Çocuğun bilişsel becerilerini geliştirmeye yönelik materyaller kullanmasıyla çocukların soyut kavramları öğrenmesi sağlanır. Bu gelişim sırasında yetişkinler çocuklara müdahale edemez. Çünkü çocuklar kendi ritimleri doğrultusunda gelecekte inşa edecekleri karakterleri yetiştirmek için kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Yetişkinlerin zamansız müdahalesi çocukları yanlışa yönlendirebilir.

Montessori Sertifikası için Montessori eğitimi alan bir birey uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olabilir. Bu belge ile birlikte belli tecrübe edindikten sonra Montessori eğitmeni olabilir. Biz de Montessori hakkında detaylı bir araştırma yapıp bunun sonucunda kapsamlı bir eğitim programı hazırlandı.

Montessori Eğitmen Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası almak için Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına hemen başvurup, Montessori Eğitmen Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

MONTESSORİ EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifika Programına Katılmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat