Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Montessori Sertifikası Veren Üniversiteler

Montessori Sertifikası Veren Üniversiteler

Montessori Sertifikası Veren Üniversiteler

Montessori sertifikası veren üniversiteler hakkında bilgi vermeden önce montessori eğitimi nedir sorusuna yanıt arayalım. Montessori eğitimi , her çocuğun öğrenme şekli ve hızının farklı olduğunu kabul eden verilecek eğitimin bireysel beceri ve ilgilerine dikkat edilerek hazırlanan eğitim programıdır. Bu eğitim ismini bu programı ilk defa uygulayan Maria Montessori ‘den almaktadır.

Montessori eğitimi ilköğretim ve okul öncesinde çok talep edilen eğitim programıdır. Montessori eğitimi verebilmek için montessori eğitmen eğitimi sertifikasına sahip olunması gerekir. Montessori eğitmen eğitim sertifikası montessori eğitimi veren üniversiteler vasıtası ile alınabilmektedir.

Gri Danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan montessori eğitmen eğitim sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Montessori eğitmenliği yapmak için bulunması gereken montessori sertifikasını kimler alabilir ? Montessori eğitmen eğitimi sertifika programına ; öğretmenler, öğretmen adayları psikologlar, çocuk gelişim uzmanları,hemşireler sosyal hizmet uzmanları ve çocukları iyi yetiştirmek adına herkes katılabilir.

Montessori eğitimi veren kurumlar genel olarak üniversitelerdir. Montessori sertifikası veren üniversiteler sayısı her geçen gün artmaktadır. Montessori eğitmen eğitimini uzaktan eğitim şeklinde montessori eğitimi veren üniversiteler vasıtası ile alınabilir. Alınan bu sertifika ile montessori eğitmeni olarak montessori eğitmenliği yapabilirsiniz.

Montessori eğitimi yaş grupları dikkate alınarak tasarlanmış programdır. Bu eğitim, çocuklarda deneysel öğrenmenin çocuklar üzerinde daha yüksek farkındalık kazandırdığı gözlenen eğitimdir. Bu eğitim programlarına katılan çocukların kendi tecrübeleri ile kendi öğrenme hızlarına uygun öğrenme sağladıkları gözlenmiştir. Montessori yöntemleri çocukların beceri ve gelişimlerine uygun materyallerle farklı yönlerinin keşfedilmesini sağlamaktadır. Montessori eğitimi her yaş grubu çocuklara hitap etmekle birlikte doğumdan ortaokula kadar kısmında daha faydalı olmaktadır.

Montessori sertifikası ne işe yarar ? sorusuna da açıklama yapmakta fayda var. Montessori sertifikası alan eğitmenler ; MEB’e bağlı kurumlarda kamu ve özel kurumlarda gerekli yeterliği sağlayarak çalışabilmektedir. Öncelikle okul önce eğitim kurumlarında ve ana okullarında,  montessori okullarında çalışabilmektedirler.

Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikasını Nereden Alabilirim ?

Montessori eğitmen eğitimi sertifikasını Gri danışmanlık ‘ tan alabilirsiniz. Üniversiteler iş birliği ile hazırlanan Montessori eğitmen eğitimi sertifika programına uzaktan eğitim ile tüm Türkiye’den katılabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak Montessori eğitmen eğitimi sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. 

Montessori eğitmen eğitimi sertifika programına buraya tıklayarak bilgi alabilir başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın