iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Montessori Eğitimini Kimler Alabilir?

Montessori Eğitimini Kimler Alabilir?

Montessori eğitimini kimler alabilir ? Montessori eğitimi , Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir eğitim modelidir. Dünyada en iyi eğitim modeli olan ve 100 yılı aşkın süredir uygulanan Montessori eğitimi, son zamanlarda ülkemizde de çok sık duyulmaktadır. Açılan Montessori okulları hızla artmaktadır.

Montessori Eğitimini Kimler Alabilir?

Montessori eğitimi çocuğun doğal gelişimsel yapısına uygun olduğundan dolayı bilimsel bir yaklaşımdır. Sosyal ve duygusal gelişimi, fiziksel koordinasyonu ve bilişsel yetenekleri destekleyen dersler ve aktiviteler ile çocuğun tümünü eğitmeyi hedef alır.  Merak duyulup incelenmeye başlanıldığında, öğrendikçe öğrenme isteği uyandıran, işte olması gereken zaten bu diye düşündüren ve her çocuğun bu eğitimden faydalanması gerekliliğinde hem fikir olunan bir eğitim yöntemidir.

Montessori sertifikasını kimler alabilir ? Montessori eğitimi çocuklara sorumluluklarını bildikleri sınırlar içerisinde özgürlük anlayışını kazandırır ve bu sayede çocukların öz-saygısı, kendine güveni ve yaratıcılığı gelişir. Çocukların önce somut deneyimler edinmeleri, ileride soyut kavramları anlamaları adına önem taşır. Montessori sınıflarının günlük yaşam, duyusal, dil, matematik ve kültür alanları çocuklara somut deneyimler kazanmalarını sağlar. Montessori Eğitimini Kimler Alabilir

Montessori eğitimi almak istiyorum, montessori eğitmen eğitimcisi olabilmek için montessori eğitimi almış olmak ve çocuklarla çalışmayı seviyor olmak gereklidir.

Bu Eğitim Kimler İçin ?

Montessori eğitimini kimler alabilir ? Montessori sertifikasını kimler alabilir ?

 • Anaokulu Öğretmenleri,
 • İlkokul Öğretmenleri,
 • Psikologlar,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Çocuk Gelişimcileri,
 • PDR,
 • Doktorlar,
 • Hemşireler,
 • Sosyologlar,
 • Aile Danışmanları,
 • Öğretmenler, ve iyi bir çocuk yetiştirmek adına Montessoriye ilgi duyan herkes eğitime katılabilir.

Montessori eğitimini kimler alabilir ?sorusunu ayrıntılı olarak yanıtlamaya çalıştık. Sizlerde Çocukların geleceğine önemli katkılarda bulunmak hem ek gelir elde etmek isterseniz sizler için hazırladığımız Montessori eğitimlerine katılabilirsiniz. Montessori eğitmen eğitimi sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Montessori Eğitmen Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Üniversite onaylı Uluslararası geçerli montessori eğitmen eğitimi sertifikası almak için montessori eğitmen eğitimi sertifika programına hemen başvurup, montessori eğitmen eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın