Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Mersin Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Mersin Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Mersin aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, üniversite gözetiminde ve iş birliğinde hazırlanan eğitimdir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan Mersin aile danışmanlığı kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olacaksınız.

Mersin Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Mersin aile danışmanlığı sertifika programı, ailenin kendi içerisinde ve sosyal çevresinde ilişkilerinin iyi olması için çözümler üreten, aile yapısını korumaya çalışan, uygulayan profesyoneller yetiştirmek hedeflenmektedir. Aynı zamanda aile bireylerine ve çiftlere aile yapısını güçlendirmek için özel uygulama teknikleri ve stratejiler içeren çalışmalar yapan aile danışmanları yetiştirmek amaçlanmıştır.

Aile danışmanlığı sertifikası Mersin programına katılan katılımcılar, Toplumun temel taşı olan ailenin ve aile fertlerinin sağlıklı, huzurlu, mutlu olmaları adına çalışmalar yapar. Karşılaşılan problemleri yüzeysel değil temelini araştırır. Yaptığı araştırmalarda bilimsel, kültürel ve psikolojik açıdan temellerine inmeye çalışır. Problemin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Mersin aile danışmanlığı eğitimi ile ailenin yaşadığı sorunlara çözümler üretecek, aile fertleri arasında saygı ve sevgiye dayalı anlayışlı davranışlar geliştirecek becerileri kazandırmak amaçlanmaktadır. Aile danışmanları iletişimin en önemli kısmı olan iletişimin sağlıklı olması adına çalışmalar yapar. Ailedeki üyelerin birbirleri ile olan ilişkilerinde sınırlarını belirgin ve net korumalarına, karşılıklı anlayışı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Aile danışmanı aileden herhangi bir ferdin yaşadığı sorunun tüm aileyi etkileyeceğini bilir ve sunduğu çözümlerde ailenin tamamının belirleyici rol taşıdığını bilir.

Mersin aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden günlük aktiviteleri aksatmadan katılabileceğiniz bir programdır. Eğitim programına katılarak, eğitim ve sınavı başarı ile tamamlayarak aile yasası çerçevesinde aile danışmanı olabilirsiniz.  Aile içinde fertlerin kişisel yada kişiler arasındaki problemlerini çözmede danışmanlık yapabilirsiniz. Mersin aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Mersin aile danışmanlığı kursu ve sertifikası sizlere aile ile ilgili her türlü sorunlarda aile bireylerinin üstesinden gelmesinde gerekli profesyonel desteği sağlar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz

Mersin Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi Mersin programına aşağıdaki bölümlerin birinden en az 4 yıllık lisans programından mezun olanlar katılabilir. Mersin aile danışmanlığı kursuna katılabilecek bölümler;

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Mersin programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Mersin programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Mersin programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Mersin Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı eğitimi Mersin programına katılıp mesleğin yeterliliği için gerekli şartları sağlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanırlar ve aile danışmanı olurlar.

– Mersin’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Mersin’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Aile Danışmanlığı Eğitimi Mersin’de Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– Mersin’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Mersin’de Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Mersin’de Belediyelerin Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Mersin aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın