Meb Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Meb Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

MEB onaylı satranç eğitmenliği sertifikası ile MEB tarafından, okullarda uygulamaya konan seçmeli derslerden bir tanesi olan satranç dersine girebilirsiniz. Satranç sertifikası MEB tarafından uygulamaya konan satranç dersi halen seçilen okullarda uygulanmakta olan bir ders. Bu dersi MEB onaylı satranç sertifikası veya üniversite onaylı satranç eğitmenliği  sertifikası alan eğitmenler vermektedir.

MEB Onaylı Satranç Sertifikası

Üniversite onaylı satranç sertifikası almak için üniversiteler tarafından düzenlenen satranç eğitmen eğitimi programlarına katılmalısınız. Eğitim sonunda aldığınız satranç sertifikası MEB’e bağlı kurumlar ve satranç sertifikası halk eğitim merkezlerinde satranç öğretmenliği yapabileceğiniz sertifikadır.

MEB satranç eğitimini müfredata koyarak sayısal ve sosyal zekanın gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Satranç Eğitimini, dersin amacına uygun bir şekilde işlemek için bir eğitim ve MEB onaylı satranç sertifikası ya da üniversite onaylı satranç sertifikası almak yeterli olacaktır. Alınan sertifikanın üniversite onaylı olması ile MEB onaylı olması arasında geçerlilik olarak fark yoktur. Üniversite onaylı satranç eğitmenliği sertifikası ile  MEB bünyesinde egzersiz açabilir, özel kurum kuruluşlarda satranç eğitmeni olarak çalışabilir ek gelir sağlayabilirsiniz.

Satranç kursu MEB içerisinde nitelikli eğitimin önemli bir parçasıdır. Bireylerin satranç oyunuyla edindikleri kazanımlar, akademik gelişimlerini, zamanı daha verimli ve keyifli kullanmayı da beraberinde getirmektedir. Bütün eğitimlerde hedeflenen çocuk merkezli eğitim anlayışını satranç oyunuyla birlikte eğitim sürecinde görmekteyiz.

Satranç sertifikası MEB ve özel kurumlarda eğitim verecek eğitmenler yetiştirmek amacıyla alanında uzman eğitmenlerle hazırlanmıştır. Bu eğitim setinde katılımcılara, eğitimin amacından, öğrenciye sağlayacağı faydaya kadar her şeyi anlatılmaktadır. Ayrıca oyunların nasıl oynandığı da görsel olarak gösterilmektedir. Bu eğitimi alan öğreticiler satrancı en iyi şekilde öğrenecek ve en uygun şekilde kendi öğrencilerine aktaracaklardır.

Eğitimimiz Türkiye’nin en kapsamlı satranç eğitici eğitimi programıdır. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile gerçekleşen Satranç eğitmenliği sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak satranç sertifikası üniversite onaylı, e devlette sorgulanan, uluslararası geçerli satranç eğitmenliği sertifikasıdır. Satranç eğitmenlik sertifika programına hemen başvurup, siz de satranç eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın