Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Meb Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası

Meb Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası

Meb Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile danışmanlığı yönetmeliğine göre aile danışmanlığı eğitimi veren kurumlar MEB ve üniversiteler olarak belirtilmiştir. Meb’e bağlı kurumlardan alınan sertifikalar Meb onaylı aile danışmanlığı sertifikası , üniversiteden alınan sertifikalar ise üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası olarak isimlendirilmektedir.

Resmi gazetede yayınlanan Aile danışmanlığı yönetmeliğinde aile danışma merkezi açmak ve eğitim verme standart ve şartları belirtilmiştir. Sertifika eğitimi açma ve sertifika programları düzenleme Milli eğitim Bakanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu ve Üniversitelerin onayı alınarak yapılabilecek.

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Yönetmelikten de anlaşılacağı gibi aile danışmanlığı sertifikası Milli eğitim bakanlığına bağlı kurumlardan alınabileceği gibi üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlardan alınabiliyor. Eğitimler sonunda alınan sertifikaların MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası yada üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası olması fark oluşturmuyor. Her iki kurumdan alınacak sertifikalar ile Aile danışmanı unvanı elde edilerek aile danışmanlığı yapılabiliyor.

Sosyoloji , psikoloji , pdr , tıp , hemşirelik , sosyal hizmet ve çocuk gelişimi alanlarından birinden en az 4 yıllık lisans mezunu olanların alabileceği aile danışmanlığı sertifikası MEB’e bağlı kurumların, Yükseköğretim kurulu ve üniversitelerin açtığı eğitimlere katılıp başarılı olması ile alınabiliyor. Alınan MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası yada Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanlığı yapılmaktadır.

Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar ? sorusu aklımıza gelebilir. Aile danışmanlığı bir kariyer fırsatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aile danışmanlığı sertifika şartını sağlayan bölümlerden mezun olan gençlere yeni bir iş alanı ve fırsatıdır. Meb onaylı aile danışmanlığı sertifikası yada üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olan gençler aile danışma merkezi açmak yada aile danışmanlığı hizmeti veren kurumlarda iş ve kariyer fırsatları bulmaktadırlar.

Aile danışmanlığı sertifikası uzaktan eğitim imkanları ile alınabileceği gibi örgün eğitim olarak da alınabilmektedir. Bulunduğu şehirlerde örgün eğitim imkanları bulamayanlar yada yoğunluğundan dolayı programlara katılamayanlar için üniversitelerin uzaktan eğitim programları kaçırılmaz bir fırsattır.

Aile danışmanlığı sertifikası İzmir , İstanbul , Ankara , Antalya , Bursa gibi birçok illerde açılan 300 saati teorik, 120 saati uygulamalı eğitim, 30 saati de süpervizyon olmak üzere toplamda 450 saatlik eğitimlere katılıp başarılı olarak alınabilmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki linke tıklamak ve Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Kamu ve Özel Kurumlarda Geçerli Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Başvurmak İçin Tıklayın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim