iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası almak için öncelikle aile danışmanlığı eğitimi almak gerekir. Bu eğitimlere katılabilmek için üniversitelerin Psikoloji, Sosyoloji, Pdr, Tıp, Hemşirelik, Çocuk gelişimi, Sosyal hizmet bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak gereklidir.

İlgi bölümlerden mezun olanlar MEB onaylı sertifika almak için MEB’e bağlı kurumların düzenlediği kurs programlarına katılım sağlamalıdırlar. MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve kamu kurumları tarafından verilmektedir. 

Aile danışmanlığı eğitimi veren MEB’e bağlı kurumlar etraflıca araştırılmalıdır. Eğitimi veren kurumun düzenliliği ve güvenliği araştırılmalıdır. Ayrıca eğitim veren eğitimcilerin yetkinlikleri ve deneyimleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Eğitim uzaktan eğitim şeklinde mi yoksa örgün eğitim şeklinde mi yapılacak olması araştıracak konular arasındadır. Eğitime başlamadan yapacağınız bu araştırmalar iyi bir eğitim almanız için atılması gereken önemli adımlardır.

Eğitim alacağınız kurumu seçtikten sonra eğitim için sizden istenen belgeleri toparlayarak başvuru tarihlerinde kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra 450 saat süren teorik ve uygulamalı eğitim süreci başlayacaktır. Eğitimlere düzenli ve devamlı katılım sağlanarak eğitim süreci tamamlamalı ve sınava girmeye hak kazanılmalıdır.

Eğitim sonunda yapılacak Aile danışmanlığı sınav soruları başarı ile çözülerek gerekli başarı puanı alınmalıdır. Eğitim sonunda yapılan sınavı başarı ile tamamlayanlar Aile danışmanlığı eğitimi sertifikası almaya hak kazanırlar.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Meb onaylı aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar? Aile danışmanlığı eğitimi sonunda alınan Aile danışmanlığı eğitimi sertifikası ile aile danışmanı unvanı elde edersiniz. Aile danışmanlığı alanında kamu ve özel kurumlarda görev alabilirsiniz. Ayrıca kendi aile danışmanlığı merkezinizi açarak aile danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz.

Üniversitelerin sosyoloji bölümü mezunları alacakları MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile aile danışmanı unvanı ile aile danışmanlığı yapabilecekleri gibi aile danışma merkezi de açabilmektedir.

Psikolog ve psikolojik danışmanlar, Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası bilgi birikimlerini arttırarak danışanlarına daha kaliteli hizmet sunarlar. Özgeçmişlerinin daha güçlü olmasında bu sertifika önem taşır.

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Fiyatları

Aile Danışmanlığı eğitimi ve sertifika fiyatları eğitimin alındığı kuruma göre ve eğitimin uzaktan ya da örgün olmasına göre değişiklikler gösterir. Kaliteli eğitim ve hizmet sunan ve daha ekonomik kurumlar tercih edilmelidir.

Uzaktan eğitim ile yapılan Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katılarak üniversite onaylı e devletten sorgulanan aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın