iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi

E devlette sorgulamaya açık, üniversite onaylı bir eğitim olan Masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimi son yıllarda sık sık tercih edilmektedir. Çocukları hikaye ve masallar ile geleceğe hazırlamak isteyenler için ideal bir kurs programı mevcuttur. Oldukça keyifli bir sürecin yer aldığı eğitim, üniversiteler ile iş birliği içinde dizayn edilmiştir. Kursun içeriğinde her yaş grubunun kendi özeline incelendiği bir sistem hakimdir. Hangi çocuk gruplarına hangi masalların nasıl anlatılacağı hakkında kıymetli bilgiler yer almaktadır. Siz de yetki belgenizi alıp çocuklara hizmet vermek için ilk adımı atabilir ve geleceği inşa edebilirsiniz. Kurs süreci 30 gün olan eğitim programının sonunda 120 saatlik sertifika alınmaktadır. Beş kereye kadar sertifika sınavına giriş hakkının bulunduğu bu eğitimden belge kazanabilmek için minimum olarak 50 puan alınması gerekmektedir. Derslere düzenli ve sürekli katılımda keyifli bir süreç sizi beklemektedir.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Nedir?

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı eğitimi çeşitli anlatılar eşliğinde çocuklar gelişimine destek olmayı amaçlayan bir sisteme sahiptir. Eğitim, masalların nasıl çocukların dikkatini çekecek bir biçimde tasarlandığı ve nasıl anlatılacağı konusunda değerli bilgileri bünyesinde barındırır. Bu sayede nitelikli ve bilgi sahibi anlatıcılar yetiştirmeyi hedef edinen özel bir kurs sistemine sahiptir. Derslere düzenli olarak katılım sağlandığı takdirde sertifika sahibi olmak oldukça kolaydır. Siz de geleceğin mimarı olmak ve çocuklara dikkat çekici hikayeler anlatabilmek için kursu detaylı olarak inceleyip bir an önce eğitime başlayabilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Masal ve hikaye anlatabilmek, bir anlatıcı olabilmek, geleceğin mimarı çocuklar ile iyi bir iletişim kurmak adına önemli bir adımdır. Çocuklar gelişim döneminde ilgilerini tam anlamıyla çekmeyen konulara dikkat vermedikleri gözlemlenmiştir. Bu sebeple onların dikkatlerini tek bir yere çekmek ve anlatılanı anlamalarını sağlamak oldukça önemli bir iştir. Titiz bir işleyiş gerektiren bu aşamada devreye Masal ve Hikâye Anlatıcılığı eğitimi girmektedir. Katılımcıların her biri alanında uzman olan anlatıcılar tarafından eğitim alabilmektedir. Çocuklara en iyi şekilde fayda sağlamak üzere eğitim gören anlatıcılar, yaş gruplarına yönelik masal tercihlerinin nasıl yapılacağını da öğrenmektedir. Bu sayede onların dikkatlerini çekebilmeyi ve başarılı bir bilgi aktarımı yapabilmeyi kavramaktadırlar.

Kimler Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Alabilir?

Bu alana ilgi duyan, çocuklar ile iletişiminin kuvvetli olduğuna ve onlara fayda sağlamak istediğine emin olan herkes eğitimi satın alabilmektedir. Birçok farklı branştan öğretmen ve öğretmen adayları bu kursa katılım sağlayabilmektedir. Herhangi bir ön koşul ya da okunması gereken bir bölüm zorunluluğu bu alan için mevcut değildir. Yalnızca çocuğu ile kaliteli vakit geçirmek isteyen anne ve babalar dahi bu eğitimi satın alabilmektedir. Masal ve hikaye anlatıcılığı keskin katılım kuralları olmayan bir eğitimdir. Bu sebeple alana ilgi duyan kişilerin katılması için katılımcılar özgür bırakılmıştır. Siz de iyi bir anlatıcı olduğunuzu düşünüyor ya da çocuklar ile kaliteli iletişim kurmak istiyorsanız kursa başlamak için ilk adımı atabilirsiniz.

Masal ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi Neler Kazandırır?

Masal ve hikaye anlatıcılığı eğitimine dahil olmak öncelikli olarak çocuklar ile aranızdaki iletişimin verimi artırır. Bu sayede onların problemlerini gözlemeyebilir ve dikkat çalışmalarında destek sağlayabilirsiniz. Küçük yaştan itibaren iyi bir dinleyici olmayı onlara öğretebileceğiniz bir yapıda tasarlanan kurs, pek çok kazanımı da beraberinde getirmektedir. Doğru iletişim, kaliteli dinleme ve hayal gücünü geliştirme gibi birçok alanda eş zamanlı olarak çalışma yapma imkanı da elde edersiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan sertifika sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın