Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Masal Terapisi Eğitimi Nedir, Nasıl Alınır ?

Masal Terapisi Eğitimi Nedir, Nasıl Alınır ?

Masal terapisi eğitimi nasıl alınır, masal terapisti nasıl olunur, masal terapisi nedir, Çocuklar için kullanılan masal terapisi yöntemi çocukların yetişkinler için kendilerini ifade edemedikleri için geliştirilmiştir.

Masla terapisi masal okumak değildir. Kullanılan yöntem ve tekniklerle çocukların duygularını hissetmeleri ve onları ifade etmesi sağlanır. Duygusal olarak bireylerin kendilerini iyi hissetmeleri sağlanır. Masal terapisi yapabilmek için masal terapisi kursu veren kurumdan masal terapisi sertifikası almak gerekiyor. Uzman eğitim kadromuz tarafından hazırlanan masal terapisi sertifika programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Masal Terapisi Eğitimi Nedir ?

Masal kaynakları ve içerikleri kullanılarak çocuklarda görülen davranış bozukluklarının düzeltilmesi ve karakter gelişimlerinin sağlanması için uygulanan psikolojik yönteme masal terapisi denilmektedir.

Masal terapisi çocuklarda terapi amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Diğer psikolojik tekniklerin işe yaramadığı durumlarda yardımcı olur. Çocuklar için seçilen özel masal ve masal karakterlerinden istifade edilir.

Masal Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır ?

Masal terapisi sertifika programına katılanlar 120 saatlik masal terapisi sertifikası almaktadırlar. Masal terapisi nedir, masal terapisi teknikleri nelerdir, masal terapisi kimlere uygulanır, masal terapisinin etkili olduğu alanlar nelerdir, uygulama süreci nasıl olur gibi konuları gibi eğitim konuları veriliyor. Eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılıyor. Videolar, ders notları ve dökümanlar sisteme yükleniyor. Dökümanlar  ve ders notları bilgisayarınıza indirerek arşiv oluşturabilmektesiniz.

Masal Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır?

Gri Danışmanlık tarafından hazırlanan ve uzman psikologlar tarafından sunulan eğitimi tamamlayan herkes, üniversite onaylı ve uluslararası geçerli masal terapisi sertifikası alabilir.

Masal Terapisi Eğitimini Kimler Alabilir?

Çalışma ve ilgi alanı çocuklar üzerine olan herkes masal terapisi eğitimini alabilir. Buna göre;

-Doktorlar, hemşireler, ebeler

-Eğitimciler, rehber-sınıf-branş-ana sınıfı öğretmenleri

-Psikologlar, psikoloji danışmanları, pedagoglar, psikiyatrlar

-Çocuk gelişim-özel eğitim-sosyal hizmet uzmanları

-Ebeveynler masal terapisi eğitimi için başvurabilirler.

Masal Terapisi Sertifikasının Geçerli Olduğu Alanlar

– Özel öğretim ve özel danışmanlık merkezleri,

– Özel anaokulu ve kreşler,

– Çocuk atölyeleri,

– Hastanelerde, sağlık kuruluşlarında masal terapisi sertifikası ile görev yapabilirsiniz. İsterseniz kendi ofisinizi açıp, birebir veya online olarak hizmet verebilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Masal Terapisi Sertifika Programı detayları için tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim