Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifika Kursu

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifika Kursu

Masal anlatıcılığı, geçmişten günümüze farklı formlarda karşımıza çıkan bir branştır. Çocuklar ile kaliteli iletişim kurma yollarından biri olan bu kurs, üniversite onaylı bir eğitim olarak sunulmaktadır. Üniversite ile işbirliği içinde hazırlanan içeriklerden oluşan bu eğitim, 30 gün sürmektedir. Çocuklara fayda sağlamak, onları hayata hazırlarken verimli bir iletişim kurabilmek isteyen herkes bu eğitimden faydalanabilmektedir. Çeşitli dekorlar ve giysiler eşliğinde anlatıcılık yapabileceğini düşünen kişiler için uygun bir kurstur. Kurs sürecinde farklı materyaller ve çocukların dikkatini çekecek olan eşyalar ile masal anlatıcılığının nasıl yapılacağı anlatılmaktadır. Katılımcıların güvenini kazanan ve kıymetli bilgiler ile donatılmış bir içeriği mevcuttur. Eğitim sonunda katılımcıların girmesi gereken bir adet başarı sınavı mevcuttur. Başarı ölçme sınavına beş kez girme hakkında mevcuttur. Bu sınavdan minimum 50 puan alan herkes sertifika sahibi olarak masal anlatıcılığı yapabilmektedir.

Masal Anlatıcılığı Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

Masal anlatıcılığı hem çocuklar hem de anlatıcılar için etkili bir iletişim yöntemidir. Anlatıcının etkinliği sayesinde bireylere küçük yaşta iyi bir dinleyici olmanın önemini aktarılmaktadır. Kursta katılımcılara çocuklar ile kuracağı iletişim ve bu iletişimin yöntemleri anlatılmaktadır. Aynı zamanda farklı yaş gruplarına nasıl hitap etmeleri gerektiğinden de söz edilmektedir. Uzman bir kadro tarafından hazırlanan sertifika programı sayesinde kişiler yetkinlik kazanmaktadır. Kurs sonunda yer alan sınavdan geçer bir not alındığı takdirde katılımcılar bu unvan ile iş hayatına giriş yapabilmektedir. Dolayısıyla keyifli bir şekilde, çocuklara iç içe çalışmayı tercih edenler için nitelikli bir kurs olarak öne çıkmaktadır.

Masal Anlatıcılığı İstihdam İmkanları Nelerdir?

Hikaye ve masal anlatıcıları birçok iş kurumunda çalışabilmektedir. Özel kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilme imkanı olan anlatıcılar, isteğe bağlı olarak alternatifleri değerlendirebilmektedir. Aynı zamanda masal anlatıcılığı kursunu başarı ile tamamlayan katılımcılar kreşler ve anaokullarında da istihdam edebilmektedir. Tam zamanlı olarak eğitim kurumlarında ya da yarı zamanlı olarak bir ailenin yanında çalışma imkanı mevcuttur. Kişiler, kursu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra hedefleri doğrultusunda istihdam edebilmektedir.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Masal anlatıcılığı çocuk ve anlatıcı arasında gerçekleşen bir iletişim sürecidir. Bu neden ile çocuklara faydalı olmayı amaçlayan her birey için uygun bir sertifika programıdır. Farklı yaş gruplarındaki çocuklara nasıl hikaye anlatılacağı öğrenmek isteyenler için de uygun bir kurstur. Aynı zamanda çocukları geleceğe hazırlamayı amaçlayan kişiler için de nitelikli bilgilerin yer aldığı bir sisteme sahiptir. Bu sebeple alana ilgisi olan herkesin katılım sağlayabileceği bir programdır. Katılımcılar için herhangi bir kıstas mevcut olmamak ile birlikte masalları nasıl anlatacağı öğrenmek isteyen herkesi çağıran bir yapıdadır.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın