Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Mardin Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

Mardin Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı

Mardin Aile danışmanlığı sertifika programı, aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile yapılan eğitimdir. Mardin aile danışmanlığı eğitimi programına katılarak alacağını aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda ”Aile Danışmanı ” olarak çalışabilirsiniz. Mardin aile danışmanlığı kursu programına hemen katılarak aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Mardin Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı; aile yasası çerçevesinde Aile içindeki bireylerin kişisel veya kişiler aralarındaki sorunları çözmelerinde bireylere yardımcı olmaktır. Kurumumuzda Aile Danışmanlığı Eğitimi verilmektedir. Mardin Aile Danışmanlığı Eğitimi  sonrası kursiyerlerimiz Üniversite onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Mardin Aile danışmanlığı Kursu, ailelerin hem aile içi hem de sosyal çevre ile olan ilişkilerinde yaşadıkları sorunları tespit eden çözümü için yöntem geliştiren, aile sistemini onarmaya yönelik önlemler alan ve uygulamaya koyan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan Aile Danışmanı meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir.

Aile danışmanlığı, aileyi oluşturan bireylerin bir araya gelmesi ve paylaştıkları sorunları birlikte çözmeye çalışmaları üzerine kurulur ve bu doğrultuda Aile Yasası çerçevesinde gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık hizmetine denir. Aile, soyut bir kavram ancak kendi başına bütüncül ve canlı bir kurumdur. Sağlıklı ve fonksiyonel olan aile ve o ailede yetişen, yaşayan fert hangi toplumda olursa olsun kolaylıkla çevresine uyum sağlar.

Mardin Aile Danışmanlığı Sertifikası, yaklaşık 4 ay sürecek 300 saat teorik 120 saat uygulamalı ve 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitimdir. Aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması gibi konularda aile bireylerine destek vermektir. Aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri vardır. Amaç, ailenin yaşadığı sorunların çözümünün yanı sıra aile bireylerinin birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni beceriler kazandırmaktır.

Bu Eğitime Kimler Katılabilir?

Mardin Aile danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir, Aile Danışmanlığı Sertifika programına aşağıda belirtilen alanlarda en az 4 yıllık üniversite eğitim almış olanlar katılabilir ve sertifika programını başarı ile tamamlayanlar “Aile Danışmanı” olurlar.

 • Sosyal Hizmet,
 • Çocuk Gelişimi,
 • Psikoloji,
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik,
 • Hemşirelik,
 • Tıp
 • Sosyoloji

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra klinik psikoloji ve aile danışmanlığı alanlarından birinde yüksek lisans/doktora eğitimini tamamlamış olanlar ile tıp fakültelerinin çocuk psikiyatrisi ve psikiyatri alanında ihtisas yapmış olanlar aile danışmanı sayılır ve ayrıca bunlardan Merkezlerde çalışmak için sertifika istenmez.

İstihdam İmkanları

Mardin Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar. Aile Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar, Aile Danışmanlığı Sertifikası Alanlar;

 • Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir
 • Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir
 • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir
 • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
 • Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak  Çalışabilir
 • Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika programına katılarak, Aile Danışmanlığı Sertifikanızı Alabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Katılmak İster misiniz? Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat