Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Konya Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Konya Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Konya aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, üniversite iş birliğinde ve gözetiminde hazırlanan programdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile danışmanlığı kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Konya Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Konya aile danışmanlığı sertifika programı ile ailenin aile içi ve sosyal çevresi ile ilişkilerinin daha sağlıklı olması adına çözümler üreten, aile dokusunu korumaya çalışan ve bunları uygulayan profesyoneller yetiştirmek amaçlanmıştır. Bununla birlikte hem bireylere hem de çiftlere aile yapısını güçlendirmek adına özel müdahale teknikleri ve stratejileri içeren hizmet sunan aile danışmanı meslek erbabını yetiştirmek hedeflenmiştir.

Aile danışmanlığı sertifikası Konya programına katılan katılımcılar, toplumun temelini oluşturan ailenin ve aile bireylerinin daha sağlıklı, huzurlu ve mutlu olabilmesi adına çalışmalar yapar. Yaşanan problemlerin temelini bilimsel, kültürel ve psikolojik yönleri ile araştırır ve ortada kaldırılmasını sağlar.

Konya aile danışmanlığı eğitimi ile ailenin yaşadığı sorunlara çözüm üretirken aile bireyleri arasında empatik davranışları geliştirecek beceriler kazandırmak amaçlanmıştır. Aile danışmanı bireylerin ilişkilerinde birbirlerini daha iyi anlamalarını, belirgin ve net sınırlarını çizmelerini kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Aile fertlerinden birinin yaşadığı sorunun etkisinin tüm aileyi kapsayacağını bilir ve çözüm süreci sunarken ailenin tamamının belirleyici rol taşıdığını bilir.

Konya aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde olup katılımcıların günlük iş ve sosyal yaşantısına engel oluşturmadan eğitimlerini tamamladıkları bir eğitim modelidir. Eğitim programına katılarak aile yasası çerçevesinde ailedeki bireylerin kişisel yada kişiler arasındaki sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak aile danışmanı olabilirsiniz. Aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Konya aile danışmanlığı kursu ve sertifikası alan bireyler, aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması vb. sorunlarla aile bireylerinin üstesinden gelmesinde gerekli profesyonel desteği sağlar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz

Konya Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi Konya programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı sertifikası alabilir. Aile danışmanlığı kursu sertifika programı Konya kursuna katılabilecek olan bölümler şöyledir.

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Konya programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Konya programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Konya programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Konya Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Konya aile danışmanlığı eğitimine katılarak mesleki yeterliliği kazanan kursiyerler sertifika almaya hak kazanırlar ve Aile Danışmanı olurlar. 

– Konya’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Konya’da Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Konya’da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Konya’da Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Konya Aile Danışmanlığı Eğitimi Konya’da Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– Konya’da Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Konya’da Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Konya aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın