Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Kimler Oyun Terapisi Eğitimi Alabilir?

Kimler Oyun Terapisi Eğitimi Alabilir?

Çocuklar duygu ve düşüncelerini oyun ve oyuncaklar aracılığı ile daha kolay dile getirirler. Kelimeler yerine oyun ve oyuncaklarla kendilerini ifade ederler. Oyun ve oyuncaklar ile çocuğun yaşadığı duygusal, sosyal ve psikolojik problemlerin ortadan kaldırılması amacı ile yapılan terapiye oyun terapisi nedir. Oyun terapisi uygulayacak terapistlerin çok iyi eğitim almaları gerekir. Peki kimler oyun terapisi eğitimi alabilir inceleyelim.

Oyun Terapisi eğitimine Psikoloji, PDR, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Özel Eğitim, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği mezunları ve öğrencileri ile birlikte Sosyal Hizmet Uzmanları, Doktorlar, Pedagoglar, Hemşireler ve Öğretmenler katılabilir.

Oyun Terapisi Eğitimi Şartları Nelerdir?

Oyun terapisti olacakların öncelikle Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirmiş olması gerekir. Daha sonrasında Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri, üniversite onaylı kurumlar veya Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı kurumlar aracılığı ile düzenlenen kurs programlarına katılmak gerekir. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayanlar eğitim sonunda oyun terapisi sertifikası almaya hak kazanırlar.

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınır?

Oyun terapisi eğitimi üniversiteler, üniversiteye veya MEB’e bağlı kurumlar aracılığı ile düzenlenmektedir. Eğitimler uzaktan eğitim veya örgün eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız eğitimler sayesinde e devletten sorgulanan oyun terapisi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile katılabileceğiniz Oyun Terapisi Sertifika Programına kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Deneyimli alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim programı sonucunda üniversite onaylı e devletten sorgulanan oyun terapisi sertifikası sahibi olacaksınız. Kariyeriniz adına önemli olan bu sertifika ile oyun terapisti olarak iş başvurularında bulunabileceksiniz.  Eğitim hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Oyun Terapisi Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan oyun terapisi eğitimi 1 ay sürmektedir. Oyun Terapisi eğitimi kaç saat olmalı?  Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak oyun terapisi sınav sorularını başarı ile tamamlayanlar 120 saatlik oyun terapisi sertifikası sahibi olacaklardır.

Oyun Terapi Eğitimini Kimler Almalı?

Kimler Oyun Terapisi eğitimi alabilir? Oyun terapisi alanında uzmanlaşmak ve mesleki olarak kendini geliştirmek isteyen psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi ve sosyal hizmet çalışanları eğitimi alabilirler. Aynı zamanda farkındalığı arttırma adına ebeveynler ve öğretmenlerin de bu eğitimi almaları yararlı bir davranıştır. Çocuk gelişi eğitimi adına çocuğun terapiye ihtiyacını fark etme ve süreci hızlandırma adına öğretmenlerin ve ailelerin katılması gereken eğitimlerden biridir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın