Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Kayseri Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Kayseri Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Kayseri aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile danışmanlığı kursuna katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Kayseri Aile Danışmanlığı Sertifika Kursu Nedir?

Aile toplumun en temel taşıdır. Aile her toplumda sosyal gelişime katkılar sağlar. Toplum değerlerinin korunması, gelişmesi ve huzurun sağlanmasında ailenin önemi çok büyüktür.

Güçlü toplumlar ruhen ve bedenen sağlıklı bireylerin oluşturduğu ailelerden oluşur. Bireyler aileleri, ailelerde toplumun yapısını ve ruhunu oluşturur.

Kayseri aile danışmanlığı sertifika programına katılan bireyler, alacakları eğitimle aile içinde yaşanan problemlerin çözüme ulaşmasında yardımcı olacaklardır. Ayrıca yaşanan aile içi ve aileler arası iletişim kopuklukları, aile fertlerine yaklaşım, karşılıklı empati, maddi ve manevi problemlerde çözümün bulunması gibi konularda aileleri yönlendirebileceklerdir.

Kayseri aile danışmanı kursu sonunda mesleki yeterliliğe, bilgi ve beceri ye sahip aile danışmanları yetiştirmek hedeflenmektedir. Katılımcılar aile yapısını korumak, aile ortamında daha huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürebilmeleri için bireylere yardımcı olma konusunda gerekli bilgi ve donanıma sahip olurlar.

Aile Danışmanlığı: 04.09.2012 tarihli 28401 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında tanımlanan meslektir

Aile danışmanlığı sertifika programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Kayseri Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

– Çocuk Gelişim Uzmanları

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Psikologlar

– Psikolojik Danışmanlar

– Sosyal Hizmet Uzmanları

– Psikoloji ve PDR mezunları

– Sosyologlar

– Hemşireler

Kayseri Aile Danışmanlığı Sertifikası İstihdam Alanları

– Kayseri’de Aile danışma merkezlerini açabilir

– Kayseri’de Aile Danışmanlığı Merkezlerinde aile danışmanı uzmanı olarak görev alabilir

– Kayseri’de Resmî kurumlar ve kuruluşlarda oluşturulacak Aile Danışmanlığı birimlerinde aile danışmanı uzmanı olarak çalışabilir

– Kayseri’de Adalet Bakanlığında, Aile ve Çocuk Mahkemelerinde bilirkişilik yapabilirler

– Kayseri’de Özel okullarda rehber öğretmenlik yapabilirler

– Kayseri’de Kreşlerde danışmanlık hizmeti verebilirler

– Kayseri’de Çocuk Esirgeme Kurumu ve Kızılay gibi çocuklarla yoğun iletişim kurarak hizmet veren kurumlarda görev alabilirler

– Kayseri’de Belediyelerde aile danışmanlığı hizmetleri verebilirler

– Kayseri’de Aile Hekimlerinin yanında aile danışmanı olarak çalışabilirler.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Kayseri aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın