Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Kars Wisc-R Zeka Testi Eğitimi

Wisc-r zeka testi eğitimi Kars , Wisc-r zeka testi sertifikası alabileceğiniz Gri danışmanlık tarafından düzenlenen programdır. Kars ili ve ilçelerinde Wisc-r zeka testi kursu nerede bulurum ? Wisc-r zeka testi nedir ? Wisc-r zeka testi sertifikasını nasıl alırım ? sorularına cevap bulabileceğiniz hakkında bir yazıyı sizlerle paylaşmaktayız.

Wisc-r zeka testi eğitimi gri danismanlik

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Kars

Wisc-r zeka testi eğitimi Kars ili ve ilçelerinden katılabileceğiniz bir programdır. Bulunduğunuz il olan Kars ‘ dan Wisc-r zeka testi kursu programına katılarak eğitim sonunda alınacak Wisc-r zeka testi sertifikası ile Wisc-r zeka testi  uygulayıcısı olabilirsiniz. Yapacağınız zeka testleri ile çocukların zeka durumları, becerileri hakkında çocuklara ve ailelere yardımcı olabilirsiniz.

Wisc-r zeka testi  eğitimi Kars programı üniversiteler iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda alınacak Wisc-r zeka testi sertifikası ile çocukların durumları hakkında bilgiler edinerek daha verimli eğitim dönemi geçirmesi sağlanabilir. Wisc-r zeka testi ile çocukların ilerleyen eğitim dönemlerinde karşılaşacakları sorunların önüne geçilebilir. Bu testin okul öncesi dönemde ya da okula başladığı dönemlerde yapılması eğitim hayatında yaşayacağı sorunların azalmasına neden olabilir.

Wisc-r zeka testi , 6-16 yaş aralığındaki çocuklara uygulanan 60 ile 90 dakika arası süren bir testtir. Çocuktan çocuğa değişkenlik gösterdiğinden bireysel olarak uygulanır. Zekayı çeşitli verilerden meydana gelen yetenek olarak kabul etme esası ile hareket edilir. Wisc-r zeka testi sertifika programı ile ilgili ayrıntılı bilgilere Wisc-r Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kars Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Amacı

Kars Wisc-r zeka testi sertifikası programına uzaktan eğitim ile internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Wisc-r zeka testi eğitimi Kars programına katılarak alınacak Wisc-r zeka testi sertifikası ile wisc-r zeka testi uygulayıcı olabilirsiniz. Wisc-r zeka testi eğitimi Kars programı ile amaçlanan çocuğun zihinsel gelişimini değerlendirecek donanım ve bilgiye sahip bireyler yetiştirmektir. Çocuklarda IQ değerlerini tespit edecek, beynin sağ ve sol bölümlerini ölçebilecek, belirli değer aralıklarına göre çocukları değerlendirebilecek bireyler yetiştirmektir.

Wisc-r zeka testi Türkiye’de alanında geçerliliğe sahip bir testtir. Wisc-r zeka testi ile çocuklardaki öğrenme güçlüğü tespit edilebiliyor. Elde edilen sonuçlarla çocuktaki durum tespiti yapıldıktan sonra yapılan çalışmalarla eğitim hayatı daha kaliteli hale getirilebilmektedir. Wisc-r zeka testi, sözel ve performans testleri olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Her iki bölüm kendi alanlarında 5 alt teste ayrılmaktadır. Sözel bölüm adından da anlaşılacağı gibi kelime ve ifade bazlı becerileri performans bölümü ise puzzeller ile zihinsel resimlendirme, şekillendirme alanında gelişimlerin tespiti yapılabilmektedir. Wisc-r zeka testi çocukların başarılı olacakları alanlarla ilgili yatkınlıklarının belirlenmesinde önemli rol oynayarak mesleki eğilimlerini ortaya çıkarabilmektedir.

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Kars

Wisc-r zeka testi eğitimi Kars programı, üniversiteler işbirliği ve uzaktan eğitim imkanları ile gerçekleşmektedir. Zaman ve mekana bağlı kalmadan internetin olduğu her yerden Wisc-r zeka testi eğitimine katılabilirsiniz. Wisc-r zeka testi kursu Kars programı sonunda alınacak ‘’ Wisc-r zeka testi sertifikası ‘’ devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde sizlere ulaştırılacaktır. Wisc-r zeka testi eğitimi içeriği ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kars Wisc-R Zeka Testi Eğitimi Sertifikası

Kars Wisc-r zeka testi sertifika programına katılarak devlet üniversitesi onaylı uluslararası geçerli geçerli ‘’ Wisc-r zeka testi sertifikası ‘’ alınacaktır. Alınan sertifika YÖK denkliği olan tüm ülkelerde geçerlidir.

Kars Wisc-R Zeka Testi Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

Kars Wisc-r zeka testi sertifikasını kimler alabilir ? Kars Wisc-r zeka testi eğitimine, psikologlar, sosyologlar, aile danışmanları, rehber öğretmenler, özel eğitim uzmanları, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar (Pdr), çocuk ve ergen psikiyatristleri ve bu branşlarda eğitimine devam eden üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

Kars Wisc-R Zeka Testi Eğitimine Nasıl Katılabilirim ?

Wisc-r zeka testi eğitimi Kars programına katılmak için iletişim bilgilerinizi whatsapp ya da canlı destek iletişim kanallarından iletebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz 0 552 254 96 64 iletişim bilgilerinden de bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizleri detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Wisc-r zeka testi eğitimi ve sertifikası programına hızlı bir şekilde kayıt olmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat