Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir

İşaret Dili

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir. Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatanadaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son zamanlarda artıyor. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç da artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır. İşitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla kullandıkları el hareketleri ve yüz mimiklerinden oluşan görsel bir dildir

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir. İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir.

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir. İşaret dili eğitimini, işaret dilini öğrenip kendini geliştirmek ve kariyer anlamında kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir. İşaret Dili Öğrenerek İşitme Engelli Bireyler ile iletişim kurabilirsiniz. Ülkemizde 3.5 Milyon işitme engelli vatandaşımız yaşıyor. Bu dili öğrenerek onların hayatına dokunmak istemez misiniz?. İşaret Dili, İşitme Engelliler bireyler ile iletişim kurulabilmesi için geliştirilen el hareketleri ve mimiklerle söylenmek istenilenin anlatıldığı bir dildir.

İşaret Dili Kursunu Kimler alabilir

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir, işaret dili eğitimine kimler katılabilir

  • En az okur yazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar,
  • İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler,
  • İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler.
  • Kişisel Gelişimde başarıyı hedefleyenler.
  • Türk İşaret Dilini Öğrenmek isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir
  • İşaret Dili Tercümanlığı ve Öğreticiliği sertifikası almak isteyenler katılabilir.
  • Ülkemizdeki işitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurmak isteyenler

İşaret Dili Kursunu Kimler Alabilir. Bu kursa katılmak için belirlenen herhangi bir yaş aralığı olmadığı gibi öğrenim düzeyi şartı da aranmamaktadır. Ortaöğretim, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunları Başvuru Yapabilirler. İşaret dilini öğrenmeye hevesli olan herkese eğitim fırsatları sunulmaktadır. Okur-yazar olmak isteyen ve işaret dili sertifikası ile kendine iş alanları yaratmayı hedefleyen katılımcılar bu kursta kapsamlı bir eğitim alabilmektedir.

Örnek Ders Videoları İzlemek İçin Tıklayınız

İŞARET DİLİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA KATILMAK İSTER MİSİNİZ?. BAŞVURMAK VE   DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat