cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi ?

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi ?
İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi. Ülkemizde işitme engelli bireylerin en büyük problemi iletişimdir. İşaret Dili bilenler, işitme engellilere yardım etmek amacıyla hastane, mahkeme ve kamu kurum ve kuruluşları gibi kapalı ve hareketli ortamlarda diğer insanlarla sürekli iletişim halinde çalışırlar. Ayrıca işitme engellinin ihtiyacından kaynaklı olarak çalışma zamanı değişmekle birlikte tam zamanlı, yarı zamanlı ve hafta sonu da çalışabilirler.

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi. Ülkemizde 3.5 Milyon işitme engelli vatandaşımız yaşıyor. İşaret dili her geçen gün önem kazanıyor. İşaret dili bilenler, hastaneler, belediyeler vb. kurumlarda görev alabiliyor. Peki son birkaç alımda İşaret dili bilenler nerelere atandı veya çalışmaya başladı.

Çalışma hayatında işitme engellilerin daha aktif rol alması, bu durumdaki 3.5 milyon kişiyi dikkate alan şirketleri ve kamu kurumlarını harekete geçirdi. Şirketler vezneden müşteri temsilciliğine kadar çeşitli birimlerde ‘işaret dili’ bilen elemana yöneldi.

Memur Alımlarında İşaret dili bilenler atandı ve çalışmaya başladı.İşte Bu Kurumlardan Bazıları

1- AİLE ve SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI MEMUR ALIMLARI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son yıllarda yapmış olduğu sınavlar ile İşaret Dili Tercümanı almaktadır.

belirtilen şart aşağıdaki gibidir

-Üniversite Onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı İşaret Dili Tercümanlığı sertifikası sahibi olmak.

Aile Bakanlığı Örnek alım İlanları;

SÖZLEŞMELİ PERSONEL SINAV DUYURUSU

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” Merkez ve Taşra Teşkilatında bulunan birimlerde görev yapmak üzere mesleki uygulama sınavı ile 75 adet (ekli listede belirtilen illere) sözleşmeli personel alınacaktır.).

Aile Bakanlığı İşaret Dili Tercümanı alım ilanı

2- KAMU HASTANELERİ KURUMU PERSONEL ALIMI

TÜRKİYE Kamu Hastaneleri Kurumu, engelli vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmasını kolaylaştırmak için, Kurum tarafından hastanelere gönderilen ‘Engelli bireylere yönelik sağlık tesisleri denetleme formu’nda hastanelerin alması gereken önlemler sıralandı.

3- ADLİYELERDE BİLİRKİŞİ OLARAK GÖREV ALMA

Adliyelerde işitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurabilmek ve sorunları çözmek için bilirkişilere ihtiyaç duymaktadır.İşaret dili Sertifikası alarak bilirkişi olarak görev yapabilirsiniz. İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi ?

Uzaktan Eğitim İle Katılacağınız Üniversite Onaylı İşaret Dili Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp