Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi?

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi?

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi. Ülkemizde işitme engelli bireylerin en büyük problemi iletişimdir. İşaret Dili bilenler, işitme engellilere yardım etmek amacıyla hastane, mahkeme ve kamu kurum ve kuruluşları gibi kapalı ve hareketli ortamlarda diğer insanlarla sürekli iletişim halinde çalışırlar. Ayrıca işitme engellinin ihtiyacından kaynaklı olarak çalışma zamanı değişmekle birlikte tam zamanlı, yarı zamanlı ve hafta sonu da çalışabilirler.

İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi?

İşaret Dilini Bilenler Memur Olabilir mi. Ülkemizde 3.5 Milyon işitme engelli vatandaşımız yaşıyor. İşaret dili her geçen gün önem kazanıyor. İşaret dili bilenler, hastaneler, belediyeler vb. kurumlarda görev alabiliyor. Peki son birkaç alımda İşaret dili bilenler nerelere atandı veya çalışmaya başladı.

Çalışma hayatında işitme engellilerin daha aktif rol alması, bu durumdaki 3.5 milyon kişiyi dikkate alan şirketleri ve kamu kurumlarını harekete geçirdi. Şirketler vezneden müşteri temsilciliğine kadar çeşitli birimlerde ‘işaret dili’ bilen elemana yöneldi.

Memur Alımlarında İşaret dili bilenler atandı ve çalışmaya başladı. İşte Bu Kurumlardan Bazıları

1- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son yıllarda yapmış olduğu sınavlar ile İşaret Dili Tercümanı almaktadır.

Belirtilen şart aşağıdaki gibidir

-Üniversite Onaylı veya Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı İşaret Dili Tercümanlığı sertifikası sahibi olmak.

Aile Bakanlığı Örnek alım İlanları;

(Sözleşmeli Personel Sınav Duyurusu

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı” Merkez ve Taşra Teşkilatında bulunan birimlerde görev yapmak üzere mesleki uygulama sınavı ile 75 adet (ekli listede belirtilen illere) sözleşmeli personel alınacaktır.).

Aile Bakanlığı İşaret Dili Tercümanı alım ilanı

2- Kamu Hastaneleri Kurumu Personel Alımı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, engelli vatandaşların sağlık hizmetlerinden yararlanmasını kolaylaştırmak için, Kurum tarafından hastanelere gönderilen ‘Engelli bireylere yönelik sağlık tesisleri denetleme formunda hastanelerin alması gereken önlemler sıralandı.

3- Adliyelerde Bilirkişi Olarak Görev Alma

Adliyelerde işitme engelli vatandaşlar ile iletişim kurabilmek ve sorunları çözmek için bilirkişilere ihtiyaç duymaktadır. İşaret dili Sertifikası alarak bilirkişi olarak görev yapabilirsiniz. İşaret Dili Bilenler Memur Olabilir mi?

Uzaktan Eğitim İle Katılacağınız Üniversite Onaylı İşaret Dili Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın