iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

İmago Çift Terapisi Eğitimi & Sertifikası

İmago Çift Terapisi Eğitimi & Sertifikası

İmago çift terapisi eğitimi, bu teoriye göre eş seçiminde, çocukken aldığımız yaralarımızı iyileştirecek, yarım kalan işlerimizi tamamlamamızı sağlayacak kişiler seçilir. Bu şekilde kendini tamamlamış mutlu ve sevebilme kapasitesine sahip yetişkinler olunabilir.

İmago Çift Terapisi Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

İmago bir çift psikoterapi tekniğidir. İlişki problemi yaşayan çiftlerin, asıl problemlerinin ebeveyn ilişkilerinin bilinçdışı olarak bugüne yansıması olduğunu ileri sürmektedir. Eş seçiminde tıpkı ebeveynlerimiz gibi birilerini seçeriz. Bilinçdışımız için tanıdık tek figür ebeveynlerimizdir. Bundan dolayıdır ebeveynlerimizle gizli kalmış bütün iç çatışmalar eş ile olan ilişkide gün yüzüne çıkar. Sanki evlilikle birlikte bu durum evliliği ele geçirir.

İlişkilerde ortaya çıkan güç savaşı bu yaraların su yüzüne çıkmasından kaynaklanır. Önemli ve uzun ilişkilerde ortaya çıkan bu durumda çocuk yaralarını iyileştirmek ve bunlarla başa çıkacak yollar öğrenmektir. Çiftlerin ilişkilerinde tıkandığı nokta burasıdır. İlişkileri sağlıklı şekilde ilerlemez. Çünkü birçok çift bu sorunla başa çıkacak bilgi ve beceriye sahip değillerdir.

İmago çift terapisi eğitimi, duygusal yaralar bir ilişki içerisinde oluştuğundan ancak bir ilişki içerisinde çözülür. Bu yaralar ya yarayı açan kişiler tarafından yada onun benzeri kopyalar tarafından iyileştirilebilir. Bu durumda bizleri ya anne yada babamıza benzeyen eşler seçeriz. Seçilen eşler içimizdeki acı ve anıları harekete geçirerek tekrar karşılaşmamızı sağlar. Bu durum tamamen bilinçdışı yapılan bir seçimdir.

İmago’yu duygusal bir paradigma olarak tanımlayabiliriz. Aslında kişide var olan fakat iyi çalışmayan duyguları açığa çıkararak tekrar çalışan mekanizmalar haline getirir. İyileştirmede duygu en önemli ve değerli bir iyileştirici malzemedir. Çiftler duygularını anladıklarında ve bunları birbirleri ile paylaştıklarında uyumlu bir bütünü oluştururlar.

İmago farklı duygulara ve dünyalara sahip bireylerin yan yana bağlanmaları ve bu farklılıklardan beslenip çatışmaları ortadan kaldırmasıdır.  Çatışmaların azaltılması kendi dünyalarını zenginleştiren bir duruma dönüşmesini sağlar.

İmago çift terapisi eğitimi sertifikası ile çiftlere, yaşadıkları güç mücadelesini çözebilecekleri, bilinçli ve bağlılığın olduğu ilişkileri kurabilecekleri yöntemler öğretmektir. Huzur ve mutluluk isteyen bilinçli tarafımızla, yaraları iyileştirmeyi hedefleyen bilinçdışı tarafımızı uzaklaştırmak hedeflenmiştir.

İmago Çift Terapisi Eğitimi Sertifikası Nedir?

Çift terapisi eğitimi üzerinde ciddi araştırmalar yapılan bir bilim dalı halindedir. Terapiye katılan çiftler mutsuz ve ilişkileri hakkında umutsuz olurlar. Davranış paterni haline gelen zor ve sıkıntılı süreçler sorunların çözülmesi zor hale gelmesine neden olur. İmago tekniği bu durumlarda etkili olmak için kullanılan bir çift terapisi tekniğidir.

İmago tekniği yapılandırılmış diyaloglardan oluşur. Diyalektik ekole dayanan bu terapi yöntemi dünyada binlerce yapılan çalışmalar sonucu oluşmuştur. İmago terapide asıl amaç çiftler için güvenli ortam oluşturarak kopan bağın tekrar ve daha sağlam olarak oluşmasını sağlamaktır. Terapiye katılan çiftlerin birbirleri ile bağlantıda kalarak en uygun çatışma çözme becerisi kazanmasını sağlamaya çalışmaktır.

Hayatı yaşamaya değer kılan en temel unsur ilişkidir. İnsanlar hayatının her safhasında farklı ilişkiler içerisindedir. Gelişimlerini tamamlarken ilişki içinde kalma gereksinimi duyarlar. İmago çift terapisi eğitimi ile insanların ilişki içindeki temel ihtiyaçlarından yola çıkar. Çiftler için güvenli bir alan oluşturup karşılıklı empatik anlayışı oluşturarak geçmişteki ilişki yaralarını onarmaya imkân verir.

İletişim verimli ilişkinin temelini oluşturur. Sorunların çözümünde iyi iletişim tek başına yeteli olmaz. Partnerinizi gerçekten duyarak dinlemeniz ve ona anlaşıldığını hissettirmeniz ilişkide iyileştirici rol üstlenir.
İmago terapi kişilere kendilerini etkili ve doğru ifade etme imkânı sunar. Söyledikleriniz değil nasıl söylediğiniz ve duyduğunuz değil nasıl duyduğunuz önemlidir. İmago terapide amaç partneri ön yargısız ve iyi niyetle dinleme imkanları oluşturmaktır.

Kişiler ilişkini bir noktasında tutku ve heyecan deneyimler. İmago terapinin tek işlevi bağ kurmak ve çiftlere çatışma çözme becerileri geliştirmek değildir. İlişkinin bir noktasında deneyimledikleri bu duyguları ilişkinin her noktasına taşımaktır.

Evlilik terapileri veya çift terapileri evliliğin ya da ilişkinin devamı hakkında güvence vermez. Bazı durumlarda ilişkilerinin sürdürülemez bir birliktelik olduğunu da gösterebilir. Ancak bilmediğiniz ya da farkında olmadığınız bir şeye müdahale edemez, dönüştürmek ya da değiştirmek için çabalayamazsınız. Çift terapisi farkındalık sağlamak için farklı bakış açıları sunar.

İmago Çift Terapisi Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

İmago çift terapisi eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Online eğitimi 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

İmago çift terapisi eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. imago terapi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın