iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
2000 TL 1500 TL
Kampanya
İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi & Sertifikası

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi ile bireylerin ilişkilerini, ilişkilerindeki dengeyi oluşturmalarına, sonuç alıcı daha nitelikli ilişkiler kurmalarına destek sağlayacak danışmanlar yetiştirmektir. Evlilik ve birçok alanda kurulan ilişkilerde uyum sağlama, karar verme ve süreç yönetmelerinde destek sağlayacak profesyoneller yetiştirmek amaçlanmıştır.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Nedir?

İlişki ve iletişim hayatın her alanında önem kazanmıştır. İlişkilerin iyi yönetilmesi her alanda başarı sağlarken ilişkileri iyi yönetilmemesi başarısızlıkları, olumsuz sonuçlara yol açmaktadır.

Kişiler arasında gerçekleşen süreci ilişki olarak tanımlayabiliriz. İlişki danışmanlığı, kişilerin arasındaki bu ilişkinin niteliğinin ve kalitesinin artması ve geliştirilmesi için yapılan çalışmalardır.

İlişki ve evlilik danışmanı kişilerin arasındaki olması gereken ilişkiler ve birlikteliklerde uygun şartların sağlanmasına destek olur. İlişkilerin daha kaliteli düzeye ulaşma sürecinde kişileri iletişim konusunda bilinçlendirir ve destek olur. Hayatımızın her alanında iletişim danışmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Her geçen gün ilişki danışmanlarına ihtiyaç ve talep artmaktadır.

İlişki danışmanları bireylerin ilişkilerinde yeni bakış açıları kazandırarak olaylara farklı bakmasını sağlar. İlişki danışmanlığı sürecinde kişileri ilişkilerinin kalitesi incelenir, kötü ilişkilerin iyileştirilmesi neler yapılması gerektiği öğretilerek farkındalıklar arttırılır. İyileştirilemeyen, kalitesi düşük ilişkilerin değiştirilmesi, sağlıklı ilişkiler geliştirilmesi içinde çalışmalar yapılır.

İlişki danışmanlığı hizmeti alanlar, ilişkilerinde farkındalık kazanırlar, bireyleri daha iyi tanırlar, güvenli ilişkiler geliştirmeyi öğrenirler. Çatışmalıları ve uyumsuzlukları çözebilmelerinde, algı sürecini yönetmesinde destek alırlar. İlişkilerinde kararlılık ve sınır oluşturmayı, iletişim becerilerini geliştirmeyi, olaylara empatik yaklaşma becerileri kazanır.

Evlilik Ve İlişki Danışmanı Nasıl Olunur?

İlişki ve evlilik danışmanı nasıl olunur? Meslek dalının gerekliliği ve yeterliliklerini yerine getirecek donanıma, bilgiye sahip olmak için aile ve evlilik danışmanlığı için hazırlanmış sertifika eğitimlerine katılmış olmak gerekir. Evlilik ve ilişki danışmanları kontrolü sağlayan, hızlı cevap ve çözüm üreten, kendisinden emin diksiyonu iyi olan ve güzel giyinen kimseler olmalıdır.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Nasıl Alınır?

İlişki ve evlilik danışmanı sertifika eğitimi, ilişki ve evlilik konularında çalışacak bireylere önemli bilgiler sunmaktadır. Güçlü yöntem ve tekniklerin öğrenildiği eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İlişki ve evlilik alanlarında uzmanlaşmak isteyenler için kapsamlı eğitim içeriği eğitim dokümanları ile hazırlanmış eğitim programıdır.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Evlilik ve ilişki danışmanı kimler olabilir?

  • Psikologlar
  • Terapistler
  • Aile Hekimleri
  • Aile Danışmanları
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Bir İlişkiye danışmanlık yapmak isteyenler
  • Bilgi ve donanımını geliştirmek isteyenler
  • Yeni bir koçluk ve danışmanlık alanı oluşturmak isteyenler
  • Başkaları ile ilişkilerini daha kaliteli hale getirmek isteyenler
  • Kendi ilişkilerinde danışmanlık hizmeti almak isteyenler eğitime katılabilirler.

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Neler Kazandırır?

– Bireylerin ilişkilerinin niteliği, yaşamın kalitesini belirler. Eğitimler sonucunda ilişkiler konusunda etkilemişimi artıracak bilinçlendirme kazandırılır.

– İlişkinin sağlıklı yürütülmesi ile ilgili her aşamayı analiz imkânına sahip olur. Bireylerin arkadaşlık, evlilik, boşanma ve ayrılık ilişkilerinde destek sağlanabilir.

– Eğitim sayesinde kendinize yeni bir alanda uzmanlaşma fırsatı sağlayacaksınız. İlişki ve evlilik konularına geniş bilgiler edinerek uzmanlaşmış olacaksınız ve danışmanlık yapabileceksiniz

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

- İlişki ve evlilik danışmanlığı nedir?

- İletişim teknikleri

- Bireyleri tanıma teknikleri

- İlişiklerde farkındalık

- İlişkileri etkileyen sosyal ve çevresel etkiler

- Empatinin önemi

- İletişimde dinleme teknikleri

- Algı süreci yönetimi

- Temel yaklaşım kalıpları

- Sorun ve çatışma çözme

- Güven geliştirme

- Sen ben iletileri

- Aile yapısı

- Aile tipleri

- Aile özellikleri

- Aile içi iletişim

- Evlilik süreci ve evliliğe uyum süreci

- Aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

- Günümüzde aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

- İlişki ve evlilik destek sürecine yönelik yaklaşımlar

- Kriz yönetimi

- Kayıp ve yas süreci yönetimi

- Ayrılık ve boşanma süreci

- Aile içi şiddet

- Aldatma ve sadakatsizlik

- Stres yönetimi ve öfke kontrolü

İlişki Ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi ve Süresi

İlişki ve evlilik danışmanlığı sertifika eğitimi, internet üzerinden uzaktan eğitim yöntemi ile A Senkron olarak yapılmaktadır. Eğitim süresi 60 gündür. Uzmanlar tarafından hazırlanan video dersler, pdf kaynaklar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayanlar 400 saatlik üniversite onaylı sertifika almaktadır.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Nasıl Detaylı Bilgi alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ya da aşağıdaki Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz.

Eğitim danışmanlarımız bilgi vermek için en kısa sürede sizlere ulaşacaklardır. Eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp