Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Yavaş okumamızdaki en önemli etken göz kaslarımızın yavaş çalışmasıdır. Zaten hızlı okuma teknikleri eğitimi kapsamında göz kaslarımızın çalıştırılması hedeflenmiştir. Bilindiği üzere beyin çok hızlı çalışmaktadır. Hızlı okuma teknikleri ile de gözlerimiz ile beynimizin sistemli bir şekilde çalıştırılması amaçlanmaktadır. Bütün bu söylenenlerin gerçekleşmesi için bir eğitime ihtiyaç vardır.  Tabi bu eğitimi veren hızlı okuma eğitmenlerine. Hızlı okutma eğitmenliği kursu ile sınırsız faydası olan hızlı okuma eğitiminin toplumdaki bireylere öğretilmesi amaçlanır.

Hızlı okumanın kişisel gelişime o kadar çok faydası vardır ki bunu sadece eğitmen olmak için değil kişisel gelişimimizi desteklemek için alabiliriz. Gözleri ve beyni sağlıklı olan her birey hızlı okuma yapabilir. Gözleri ve beyni sağlıklı olan bireylerin dakikada 500 kelime okuma kapasitesine vardır. Peki hızlı okuma teknikleri eğitimi kazanımları nedir inceleyelim.

Hızlı okuma ile bireyler kelimeleri hızlı okurlar, okuduğu metni daha iyi ve daha hızlı anlar, daha iyi kavrar, okuduğu bilgiyi hafızasında tutarlar. Hafızasında tuttuğu bilgileri gerektiğinde hızlıca hatırlayıp kullanırlar. Hızlı okuma alışkanlığı kazanan bir bireyin hafızası canlıdır. Anlama düzeyi ve konsantrasyonları yüksektir.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Kazanımları

Hızlı okuma teknikleri eğitimi ile beynin performansı ve odaklanması artarken, aktif görme alanları da genişlemektedir. Bu sayede okuma ve anlama hızınız dakika da 500-800 kelime sayısına ulaşmaktadır. Yapacağınız egzersiz ve çalışmalar ın arttırılması sayesinde bu rakam yükselebilmektedir.

Hızlı okuma teknikleri kursu sayesinde okuma esnasında edinilen bilgiler hafızaya doğru yerleşmeye başlar. Bilgilerin daha iyi işlenmesi sağlanır, hatırlama süresi azalarak işlerimizde daha yüksek verim sağlarız. Hızlı Okuma Sertifikası

Hızlı okuma teknikleri eğitimi alan bireyler daha hızlı okuyarak ve daha hızlı öğrenerek kişisel gelişimlerine katkı sağlarlar. Mesela hızlı okuma becerisi edinen öğrenciler sınavlarda çok önemli zaman kazanımı sağlarlar. Paragraf soruları gibi uzun metinleri daha kısa sürede okuyarak hem zaman kazanır hem de doğru sonuçlanmasını arttırır. Yeni öğrenecekleri bilgileri analiz ve yorumlama noktasında önemli gelişimler kaydeder. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen ve bunu pratikleştiren bireyler okuma hızlarını en az 3 kat arttırabilmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın