iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Hızlı Okuma Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı Okuma Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma teknikleri ile anlayarak hızlı okuma becerisinin geliştirilmesi mümkündür. Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan okuma ve anlama hızı sertifikalı eğitimler sayesinde arttırılabilmektedir. Bu anlamda hızlı okuma teknikleri, anlayarak hızlı okuma, mega hızlı okuma gibi kavramlar ortaya çıkmıştır. Peki hızlı okuma sertifikası ne işe yarar?

Hızlı okuma sertifikalı eğitimleri sayesinde okuduğunuzu kısa sürede anlayarak odaklanmanızı en üst düzeye çıkartıp dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Okuduğunuzu anlama düzeyiniz artarken zihin ve göz arasındaki koordinasyonu üst seviyeye çıkarabileceksiniz. Yapılan egzersizler sayesinde aktif görme alanınız genişleyecektir.

Hızlı Okuma Sertifikası Nedir?

Hızlı okuma, bireyin belirli zaman diliminde daha çok kelime okumasıdır. Hızlı okuma yapılırken okunan metnin hızlı ve doğru anlaşılmasına anlayarak hızlı okuma denir.  Göz ve beynin çalışma hızları birbirinden farklıdır. Zihin daha hızlı algılarken göz daha yavaş kalmaktadır. Yapılan çalışmalarla gözün görme hızı ile zihnin algılama hızı birbirine yaklaştırılır. Hızlı Okuma Sertifikası

Anlayarak hızlı okuma doğuştan gelen bir yetenek değildir. Öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir davranıştır. Tamamen okuma disiplini oluşturma ve odaklanma ile alakalıdır. Temel olarak göz kaslarının etkin ve hızlı çalıştırılmasıdır. Yapılacak egzersiz çalışmaları ile göz ile zihin arasındaki koordinasyon arttırılır. Kelime alanı genişletilerek daha çok kelimenin aynı anda taranması sağlanır. Bu çalışmaların yapılması sonucunda odaklanma daha kolay hale gelir. Beynin her iki tarafının da kullanıldığı bu çalışmalarda zihinde geliştirilir.

Hızlı okuma sertifikası eğitimlerinde göz ve beynin algılama ve çalışma hızları dengelenerek okuma ve anlama hızının yükseltilmesi çalışmaları yapılır. Gözün nasıl bakması, nasıl görmesi, nasıl okuması ve nasıl anlaması üzerinde sistematik çalışma yapılarak otomatik hale gelmesi sağlanır.

Eğitim esnasında öğrenilecek teknikler ile beyin okuduğu kelimeleri algılama hızını da artıracaktır. Hızlı okuma sertifikalı eğitimine katılan bireyler anlayarak hızlı okuma becerisini kazanmış ve bunu aktarabilecek yetkinliğe sahip olurlar. Yapılan egzersizler sayesinde hızlı okuma becerisi şuuraltına yerleşerek, okuma ve anlama hızında artış sağlanır.

Hızlı okuma hayatın her alanında katkı sağlar. Bulunduğunuz ortamda sizleri bir adım öne çıkartır. Hızlı okuma eğitim durumunuz, mesleğiniz ve yaşınız ne olursa olsun alacağınız hızlı okuma eğitimi size çok çok katkı sağlar.

Hızlı okuma sertifikalı eğitime öğretmenler, öğrenci koçları, eğitim uzmanları, kişisel gelişim uzmanları, MEB’de egzersiz açmak isteyenler, çocuklarına fayda sağlamak isteyen ebeveynler kariyer planlamasında fayda sağlayacağını düşünen her birey katılabilmektedir. Eğitim sonunda alınacak sertifika ile bir yerde çalışma fırsatı bulunmaktadır.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Neler Kazandırır?

Hızlı okuma sertifikası alan bireylerin normal okuma hızları dakika da 150 -250 kelime arasında değişmektedir. Göz ve beyin özel tekniklerle eğitilip geliştirilmesi ile birlikte bu sayı çok daha yükseklere çıkabilmektedir.

Hızlı okuma teknikleri eğitimi ile beynin performansı ve odaklanması artarken, aktif görme alanları da genişlemektedir. Bu sayede okuma ve anlama hızınız dakika da 500-800 kelime sayısına ulaşmaktadır. Yapacağınız egzersiz ve çalışmalar ın arttırılması sayesinde bu rakam yükselebilmektedir.

Hızlı okuma teknikleri eğitimi sayesinde okuma esnasında edinilen bilgiler hafızaya doğru yerleşmeye başlar. Bilgilerin daha iyi işlenmesi sağlanır, hatırlama süresi azalarak işlerimizde daha yüksek verim sağlarız. Hızlı Okuma Sertifikası

Hızlı okuma kursu sayesinde daha hızlı öğreneceksiniz. Mantıksal düşünme becerileriniz güçlenecek ve anlama yetinizde artış olacaktır. Hızlı okuma ve öğrenme sayesinde kendinize daha çok zaman ayırma fırsatınız oluşacaktır.

Hızlı okuma teknikleri eğitimi alan bireyler daha hızlı okuyarak ve daha hızlı öğrenerek kişisel gelişimlerine katkı sağlarlar. Mesela hızlı okuma becerisi edinen öğrenciler sınavlarda çok önemli zaman kazanımı sağlarlar. Paragraf soruları gibi uzun metinleri daha kısa sürede okuyarak hem zaman kazanır hem de doğru sonuçlanmasını arttırır. Yeni öğrenecekleri bilgileri analiz ve yorumlama noktasında önemli gelişimler kaydeder. Anlayarak hızlı okuma tekniklerini öğrenen ve bunu pratikleştiren bireyler okuma hızlarını en az 3 kat arttırabilmektedir.

Hızlı Okuma Sertifikalı Eğitimi Kazanımları Nelerdir?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifika alanların kazanımları şu şekilde sıralanabilir.

– Özel okullarda seçmeli derse girerler.

– Devlet okullarında seçmeli derslere katılabilir.

– MEB’ de egzersiz açabilirler,

– Halk eğitim merkezleri bünyesinde kurs açabilir.

– Özel eğitim merkezlerinde görev alabilir.

– Eğitim isteyen her kurum ve kuruluşa hızlı okuma konusunda eğitim verebilir.

Özel olarak bu eğitimi almak, öğrenmek isteyen bireylere ders verebilir.

Hızlı Okuma Sertifikası Nereden ve Nasıl Alınır?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alacak bireyler, öncelikle hızlı okuma eğitmenliği sertifika programlarına katılmaları gerekir. Eğitimi ve sınavı ile başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmaları gerekir.

Anlayarak hızlı okuma kursuna kayıt yaptıran bireyler üniversite onaylı e devletten sorgulanabilen sertifikası ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilmektedir. Hızlı okuma sertifikalı eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan hızlı okuma eğitimi sertifikası programına kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Hızlı okuma kursu ücreti ve işleyişi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın