Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Egzersizleri – Anlayarak Süper Hızlı Okuma Teknikleri

Hızlı okuma

Hızlı Okuma Egzersizleri

Hızlı okuma egzersizleri ile Hızlı okuma düşünmeyi hızlandırarak, okuduğunu anlayarak birim miktarda zihnimizden akan kelime sayısının artırılmasına anlamına gelir.

Hızlı okuma eğitimi almış insanlar almamış olanlara göre 3 ila 10 kat daha hızlı okudukları kanıtlanmıştır.Hızlı okumak için birtakım şartların yerine getirilmiş olması gerekir. Hızlı okumak için en önemli yollardan biri de hızlı okuma egzersizleri yapmaktır. Hızlı okuma egzersizlerinin temeli göz kaslarını geliştirmeye dayalıdır.

Hızlı Okuma Egzersizleri. Hızlı ve etkili okumada önemli kavramlardan biri de çabukluk tur. Bir kaynak ne kadar çabuk okunursa o kadar kolay anlaşılır, kavranır. Sür’atli okuma sırasında anlama olmazsa çabukluğun hiçbir değeri yoktur. Hızlı okuma eğitimi çabuklukla kavrama ve belleme arasında bir bağ kurmaya çalışır. Hızlı okuma süreci okuma profilimizde yaratmaya çalıştığımız bir alışkanlıklar zincirinden ibarettir.

Hızlı Okuma Egzersizleri. Okuma hızı arttıkça, konuyu kavrama ve öğrenme de artacaktır. Bunun nedeni, hızlı okuyanların, okumalarını sözcük ile değil, sözcük takımları (grupları) ile gerçekleştirmeleridir. Cümle içerisinde sözcükler bir anlamsal bütün yaratarak tek başlarına verdikleri anlamdan çok daha yoğun bir anlamsal ifadeye sahip olmaktadır. Sözcüklerin bu anlamsal bütün içinde takım halinde izlenerek okunması tamamının daha çabuk algılanmasını ve anlaşılmasını sağlamaktadır.

Hızlı Okuma Egzersizleri – Anlayarak Süper Hızlı Okuma Teknikleri

Egzersizlere başlamadan önce kendinize hızlı okuma testi yapmanızda fayda var! Böylece kaç dakikada, kaç kelime okuduğunuzu öğrenerek egzersizler sonunda ne kadar geliştiğinizi anlayacaksınız.

Gözlerinizi hızlı okumaya alıştırmak için hızlı okuma göz egzersizleri yapmalısınız düzenli göz egzersizleri sayesinde okuma hızınızın belirgin bir şekilde arttığını göreceksiniz.

Göz kaslarımızı tembelleştiren birçok sebep var. Bunların başında bilgisayar ve televizyon geliyor. Çünkü bu iki aletin gerçek hayatta bir devinimi yok, sadece ekranlar var ve biz hep aynı noktaya bakıyoruz. Sürekli aynı noktaya bakmak gözümüzü tembelleştiriyor. Göz tembelliğinden kurtulmamız için ise göz kaslarını geliştirmemiz gerekiyor.

Hızlı Okuma Egzersizleri. Gözlerimizde göz dışı kasları sempatik ve parasempatik sinirler bulunur. Göz kaslarımız standart kaslarımızdan çok farklıdır. Vücudumuzda 140 kas lifi içinden 1 sinir geçerken gözlerimizde 10 kas lifinden 1 sinir lifi geçer. Bu da göz kaslarımızın etrafında çok yoğun sinir olduğunu gösterir. Bu kaslar ve sinirler eğitildiğinde hem derinlik algısı gelişir hem de aktif görme alanı genişler.

Göz sinirlerimiz standart sinirlerden farklıdır sadece göz kaslarında derinliği algılayan özel sinirler vardır.Göz egzersizlerini önemli yapan da bu kas ve sinirlerdir.

HIZLI OKUMA ALIŞTIRMALARI

HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ

HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ-1

HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ 2

HIZLI OKUMA EGZERSİZLERİ-3

HIZLI OKUMA METİNLERİ

HIZLI OKUMA METİNLERİ

HIZLI OKUMA METİNLERİ

HIZLI OKUMA HİKAYESİ

HIZLI OKUMA SUNU

HIZLI OKUMA  TOPLU

Hızlı Okuma Egzersizleri – Anlayarak Süper Hızlı Okuma Teknikleri programıma katılmak için aşağıdaki linke tıklayınız

Örnek Ders videolarını İzlemek İçin Tıklayınız

HIZLI OKUMA EĞİTMEN EĞİTİMİ Sertifika Programına Katılmak İster misiniz?. Başvurmak ve Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat