iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir?

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir?

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası belirli bir yaşın üzerinde, rahatsızlığı olan ve bakıma ihtiyaç duyan kişilere yardımcı olmak üzere eğitilen katılımcılara verilen bir sertifikadır. Bu sertifika sayesinde siz de yaşlılara ve bakıma muhtaç kişilere yardımcı olacak bir eleman vasfına erişebilirsiniz. Kişilere günlük hayatlarına kolaylık sağlayabilir, çeşitli aktiviteler yapabilir ve onların hijyenlerinden sorumlu kişiler olarak istihdam edebilirsiniz. Hastane, psikolojik danışmanlık merkezleri, rehabilitasyon merkezleri, bakım ve huzurevlerinde çalışabilirsiniz. Geniş bir iş alanı sunan bu sertifika sayesinde hem bireylere hem de topluma büyük oranda fayda sağlayabilirsiniz.

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası Kimler Alabilir?

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası alabilmek için öncelikli olarak Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kursa başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise kurs bitiminde yapılan sınavdan minimum 50 puan alarak sertifika almaya hak kazanmanız gereklidir. Tüm şartları karşılayan herkes sertifika sahibi olarak bu alanda istihdam edebilmektedir. Hem bireylere hem de topluma fayda sağlamak, engelli bireylerin bakımlarını üstlenmek isteyen herkes kursa başvuru yaparak derslere katılabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası nasıl alınır? Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası alabilmek için öncelikli olarak Gri Danışmanlık bünyesinde sizlere sunulan kurslara katılım sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise uzaktan olarak yürütülen eğitim programına dahil olarak alanınızda uzman kişilerden ders alabilirsiniz. Sürecin sonunda bir adet çoktan seçmeli sınav yapılmaktadır. Bu sınavdan minimum 50 puan almayı başaran katılımcılara sertifika verilmektedir. Sertifika, yetki belgesi olarak geçmekte ve iş başvurusu sırasında geçerli bir unsur olarak sizlere fayda sağlamaktadır.

Yaşlı Bakım Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası kurs bitiminde yapılan sınavın sonucundan hemen sonra alınabilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Uzaktan bir eğitim sistemine tabi tutulan katılımcılar isteğe bağlı olarak sonradan izleme yapabilmektedir. Siz de kendi en uygun zaman durumunuza göre ders planınızı oluşturarak sürekli ve düzenli katılım sağladığınız takdirde kısa süre içinde sınav için gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Alanında uzman, profesyonel kişiler tarafından aktarılan bilgiler ışığında sınava girerek 50 puan almayı başarıp sertifika sahibi olabilirsiniz. Oldukça kolay ve keyifli bir sürecin mevcut olduğu bu kursa herkes rahatlıkla katılım sağlayabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası ne işe yarar? Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası adayların çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilmesini sağlamaktadır. Siz de bu kursa katılım sağlayıp sertifika alarak iş başvurularınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede hasta ve yaşlı bakım personeli olarak çalışıp kişilerin hayatında fayda sağlayan nitelikli uzmanlar olarak rol alabilirsiniz. Bir çeşit engelli bakım sertifikası olan bu belge sayesinde kişiler hastane, huzurevi ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmektedir. Siz de bu alanda istihdam ederek bireylere fayda sağlamak istiyorsanız rahatlıkla derslere katılarak belge sahibi olabilirsiniz.

Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası Nereden Alınır?

Hasta Yaşlı Bakımı Sertifikası Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kurs bitiminde alınabilmektedir. Katılımcılar kurs programının bitiminde bir adet sınava girerek geçer not aldıklarında sertifika sahibi olabilmektedir. Siz de bu alanda iş sahibi olmak, kişilere fayda sağlamak ve E – Devlet onaylı bir kursa katılmak için hemen başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Üniversiteler ile işbirliği içinde tasarlanan kurs aynı zamanda alanında uzman kişiler tarafından sizlere aktarılmaktadır. Kurs boyunca kazandığınız bilgiler ile sınava girerek belge sahibi olabilirsiniz. Bu sayede hasta bakımı alanında uzmanlaşarak istihdam edebilirsiniz. İster kamu ister özel kurum ve kuruluşlarda iş bulabilir, bu alanda başarı sağlayabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakım sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın