Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifika Programı

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifika Programı

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifika programı , üniversiteler işbirliği ile yapılan eğitim programıdır. Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlığı eğitimi programına katılarak hasta ve yaşlı bakımı uzmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Alınacak yaşlı bakımı sertifikası 560 saatlik olup bu eğitim ve sertifika ile hasta ve yaşlı bakımı uzmanı olabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz programdır. Sertifikalar devlet üniversitesi onaylıdır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifikası Kursu

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlığı sertifika programı , hastane, huzur evi, bakım evi, rehabilitasyon merkezi ve evlerde “ Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Uzmanı ” pozisyonunda çalışan ya da bu alanda çalışmak isteyen adaylara yönelik alınması zorunlu bir programdır.

Bu eğitimle yaşlı ve hastaların düzenli ve sağlıklı bir şekilde bakım işlemlerinin yapılmasına, temizlik işlemlerin yerine getirebilmesine, hastanın ya da yaşlının tek başına yapamayacağı zorunlu ihtiyaçlarını karşılamasında yardımcı olacak hasta ve yaşlı bakımı uzmanı yetiştirmek amaçlanmıştır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Kursuna Kimler Katılabilir ?

Eğitime katılım için herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. Dileyen herkes başvuru yapabilir. Başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz

Hasta ve Yaşlı bakımı Uzmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanı yeterlikleri doğrultusunda , hastanelerde, huzur evlerinde, bakım evlerinde, yaşlı bakım evlerinde, evde hasta bakıcılığı, geronto-psikiyatri kliniklerinde, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, özel bakım elemanı sağlayan istihdam firmalarında çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

– Hasta ve Yaşlı Bakımı
– Kişisel Bakım
– Yaşlılık
– Yaşlılık Hastalıkları (Alzheimer, Parkinson, Basınç yarası, Demans)
– Yaşlılıkta Sık Görülen Kas-İskelet Sistemi Hastalıkları
– Yaşlı Bakım Hizmetlerinde İletişim
– İlaçları Takip Etme
– Pozisyon Verme ve Kaldırma
– Günlük Bakım
– Banyo
– Ağır Hastalık ve Vefat Durumu
– Yaşlı Beslenmesi ve Yaşlıya Yemek Yedirme
– Hasta Bakım Hizmetleri
– Hastalık Çeşitleri
– Sağlığını Koruma
– Hastalıklardan Korunma
– Hasta Bakım Hizmetlerinde İletişim
– Hastalıklara Göre Beslenme

Eğitim Süresi ve Şekli

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanı kursları , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati : 30 Gün / 560 Ders Saati

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlığı Kursuna Nasıl Katılabilirim ?

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu programına katılmak için iletişim bilgilerinizi whatsapp yada canlı destek iletişim kanallarından iletebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizleri detaylı bilgilendirme yapacaklardır. Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlığı eğitimi ve sertifikası programının içeriği ve fiyat bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kayıt olmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim