cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
800 TL 500 TL
Kampanya
Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Programı

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programı , hasta bakımı ve yaşlı bakımı alanında çalışmakta olanlar ve çalışmak isteyenler için zorunlu tutulan eğitim programıdır. Hasta ve yaşlı bakımı kursu sonunda alınacak hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ile hastane, huzur evi, bakım evi, rehabilitasyon merkezi ve evlerde hasta bakıcısı ve yaşlı bakıcısı olarak çalışabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı uzaktan eğitim ile verilen Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz programdır. Hasta ve yaşlı bakım uzmanlık sertifika programı sonunda  alınacak yaşlı bakım sertifikası 560 saatlik olacaktır. Hasta ve yaşlı bakım iş ilanları ve imkanlarında bir adım öne çıkmak için hasta ve yaşlı bakım kursu programına katılarak hasta ve yaşlı bakım sertifikası almalısınız. Sertifikalar üniversite onaylı olup uluslararası geçerlidir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta ve yaşlı bakım sertifikasını kimler alabilir ? yaşlı bakım sertifikası nasıl alınır ? hasta bakıcı sertifikası nasıl alınır ? hasta bakıcı belgesi nasıl alınır ? yaşlı bakım sertifikası nereden alınır ? hasta yaşlı bakım sertifikası nereden alınır ? hasta ve yaşlı bakımı maaşı ? hasta ve yaşlı bakımı iş ilanları nasıl ? hasta ve yaşlı bakım dersleri nelerdir ? hasta ve yaşlı bakım sertifikası ne işe yarar ? gibi tüm sorularınızın cevaplarını bu eğitimde ve Gri Danışmanlık’ta bulabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarınızı arayabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifika Kursu Nedir ?

Hasta ve yaşlı bakım uzmanlık sertifika programı , hasta ve yaşlı hizmetleri alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Engelli bakım sertifikası , hasta bakıcı sertifikası , yaşlı bakım sertifikası , hasta bakımı , hasta bakıcısı ve yaşlı bakımı alanında çalışmaya devam edilebilmesi için veya bu alanda işe başlayacak olan adayların çalışabilmeleri için almaları zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. Hasta ve yaşlı refakatçisi, bugün en çok aranılan mesleklerin başında gelmektedir. “Sertifikalı” elemanlar kurumlar tarafından tercih edilmekte ve hemen istihdam edilmektedir. Ayrıca bu elemanlar bakıma ihtiyacı olan yaşlı ve hastalara evlerinde de refakatçi hizmeti verebilmektedirler.

Çoğunlukla gelişmiş ülkelerde daha görünür olan yaşlanma olgusu, artık gelişmiş ülkeler kadar gelişmekte olan ülkeler açısından da önemle değerlendirilmesi gereken bir konudur. Yaşlı, hasta ve engelli için şu andaki uygun bakım, kurum bakımıdır ve ülkemizde yetersiz olmakla birlikte oldukça pahalı bir bakımdır. Temel sağlık hizmetleri, yaşlı, engelli, hasta, yaşlı tüm insanlara, bulundukları her ortamda ve şartta (okul, ev, iş yeri, hastane) sağlık hizmeti verilen alandır. Gelişen teknolojinin ve bilgi çağının getirdiği değişimler, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik durum; kaliteli sağlık hizmetlerinin sunumunda ve sağlık alanında nitelikli elemanlara olan ihtiyacı arttırmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Nedir ?

Hasta bakım elemanı ; Hasta bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, hasta kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilen elemandır.

Yaşlı bakım elemanı ; Yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği ve yaşlının bakımı ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursu ‘na Kimler Katılabilir ?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakım sertifikasını kimler alabilir ? Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Engelli bakımı sertifikası, hasta ve yaşlı bakım sertifikası alanlar  ve hasta yaşlı bakım uzmanı yeterlikler doğrultusunda ;

– Hastanelerde

– Huzur evlerinde

– Bakım evlerinde

– Yaşlı bakım evlerinde

– Evde hasta bakıcılığı

– Geronto-psikiyatri kliniklerinde

– Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde

– Özel bakım elemanı sağlayan istihdam firmalarında çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

– Kişisel bakım

– Yaşlılık

– Yaşlılık hastalıkları (Alzheimer, Parkinson, Basınç yarası, Demans)

– Yaşlılıkta sık görülen kas – iskelet sistemi hastalıkları

– Yaşlı bakım hizmetlerinde iletişim

– İlaçları takip etme

– Pozisyon verme ve kaldırma

– Günlük bakım

– Banyo

– Ağır hastalık ve vefat durumu

– Yaşlı beslenmesi ve yaşlıya yemek yedirme

– Hasta bakım hizmetleri

– Hastalık çeşitleri

– Sağlığını koruma

– Hastalıklardan korunma

– Hasta bakım hizmetlerinde iletişim

– Hastalıklara göre beslenme

İlk Yardım

Hasta ve yaşlı bakım ilk yardım ;

– Temel ilk yardım bilgisi

– Hasta / yaralı / olay yeri  değerlendirme

– Temel yaşam desteği

– Kanamalar

– Yaralanmalar

– Isı dengesi bozuklukları

– Kırıklar

– Zehirlenmeler

– Diğer acil durumlar

– Taşımalar

Anatomi ve Fizyoloji

Hasta ve yaşlı bakım kursu anatomi ve fizyoloji

– Vücudun temel yapısı

– Hareket sistemi

– Sinir sistemi

– Endokrin sistem

– Vücut sıvıları, elektrolitleri ve kan

– Dolaşım sistemi

– Solunum sistemi

– Sindirim sistemi

– Boşaltım sistemi

– Üreme sistemi

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Hasta ve yaşlı bakımı kursları , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi : 30 Gün / 560 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 20 kişi

Sınav Tarihi : Sınav tarihi eğitimin görüleceği uzaktan eğitim sistemi üzerinden duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü : Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sınav Soru Sayısı : 20

Sertifika Sınav Hakkı : 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı : Minimum 50 puan

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursu Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.

– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Özetle

Hasta ve yaşlı bakımı , Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ile hasta bakıcısı ve yaşlı bakıcısı olarak çalışabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakımı kursu Devlet üniversitesi işbirliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Hasta ve yaşlı bakım sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü bir şekilde size ulaşacaktır. Hasta ve yaşlı bakım kurs programı hakkında bilgi almak için eğitim bilgi formunu doldurabilirsiniz. Hasta yaşlı bakımı sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Hasta ve yaşlı bakım eğitimine internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Hasta bakım ve yaşlı bakım kursu 560 saatlik sertifika programı olup eğitim sonunda ” Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası ” almış olacaksınız. Hasta bakıcı ve yaşlı bakıcı iş ilanları çok olan programdır. Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifika programı 30 Gün sürmektedir. Uzaktan eğitim yaşlı bakım sertifikası 560 saatlik olup kurs programı sonunda aldığınız sertifikada Uzaktan Eğitim ibaresi yer almaz.

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Hemen Bilgi Al Formunu Doldurun. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp