Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Nasıl Olunur?

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Nasıl Olunur?

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı eğitimi Gri Danışmanlık bünyesinde sizlere sunulmaktadır. Kişilerin donanımlı ve alanında uzman bakım elemanları olmaları için özel olarak tasarlanan bir programdır. Bu programa dahil olarak sertifika almaya hak kazanma katılımcıların her biri çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilmektedir. Eğitim programı E – Devlet onaylı bir sisteme sahip olup aynı zamanda üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle sertifika almaya hak kazanan bireylerin ellerinde belgeler geçerli olup alanda yetkin olduklarını kanıtlamaktadır. Siz de bu eğitime dahil olarak huzurevlerinde, bakım evlerinde ve çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde iş hayatına atılabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Kimler Olabilir?

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olabilmek için herhangi bir ön koşul aranmamaktadır. Bu alanda yetkin olup fayda sağlayacağına inanan herkes kursa katılım sağlayabilmektedir. Herhangi bir bölümden mezuniyet ya da bir alanda uzmanlaşmış olmanız beklenmemektedir. Bu alanda çalışmak için istekli olan herkes kursa katılabilmektedir. Eğitim programında sıklık ile yaşlılar ve bakıma muhtaç kişiler ile nasıl iletişim kurulacağı aktarılmaktadır. Dolayısıyla bu alana ilgi duyan ve fayda sağlayacağına inanan herkes rahatlıkla başvuru yapabilmektedir.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Ne İş Yapar?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı olmaya hak kazanan adaylar çeşitli kurumlarda çalışabilmektedir. Bu kurumlar genel olarak rehabilitasyon merkezleri ve bakım evleridir. Eğitim programında bakıma muhtaç olan kişilere destek sağlayacak, hijyenlerinden günlük faaliyetlerine kadar onlara yardımcı olabilecek elemanlar yetiştirilmektedir.

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Ne Kadar Maaş Alır?

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olan kişiler birçok farklı kurum ve kuruluşlarda istihdam etmektedir. Bu kurumlar hem özel hem de kamuya aittir. Dolayısıyla kurs bitiminde belge almaya hak kazanan kişilerin çalışacakları kuruluşa göre maaşları da farklılık göstermektedir. Eğer istihdam edeceğiniz yer bir kamu kurumu ise alacağınız maaş farklı, özel bir yer ise yine size ödenecek olan ücret farklı olacaktır. Bu noktada çalışmak istediğiniz ücret ve kurumu önceden belirleyerek, kurs bitiminde sahip olacağınız belge ile başvuru yapabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakım sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın