Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Kayıt Kabul Sertifikasını Alanlar İşsiz Kalmıyor

Hasta Kayıt Kabul Sertifikasını Alanlar İşsiz Kalmıyor

Hasta Kayıt Kabul Sertifikasını Alanlar. Günümüzde sertifika sahibi kişilerin iş bulma oranları daha çok artıyor. Çeşitli meslek grupları ile ilgili eğitimler, kurslar bulunuyor. Bu kurslar genelde günün koşullarına uygun popüler meslek grupları ile ilgili oluyor. Hasta Kayıt Kursu’da bunlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu kurslar genç kadınların daha çok ilgisini çekiyor. Çünkü kursu bitirenler hastanelerde iş bulmakta zorlanmıyorlar.

Türkiye’de işsizlik oranları yüzde 10.5 olsa da, bazı sektörler istihdam edecek personel aranıyor. Son günlerde özellikle gençlerin ilgilendiği kurslardan biri olan Hasta Kayıt Kursu’na büyük talep var. Sertifikayı alanların hastanelerde kolayca iş bulabilmesi kurslara talebi arttırdı.

Hasta Kayıt Kabul Sertifikasını Alanlar. Türkiye genelinde birçok eğitim kurumunda, Halk Eğitim Merkezlerinde ve İşkur’da hasta kabul işlemleri personeli yetiştirme kurslarında adeta kayıt patlaması yaşandı. Özellikle genç kadınların ilgi gösterdiği kurstan belge alanlar hastanelerde hemen işe başlayabiliyor. Hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreteri çalıştırabilmesi için bu sertifikanın alınması zorunlu tutuluyor. Bursa Halk Eğitim Merkezinde de bu kursa büyük ilgi var. İş arayan gençler tatilde bile kursa giderek sertifika almayı tercih ediyor. Bu sertifikayla hastanelerde iş sahibi olmak isteyen kadınlar kursa ilgi gösteriyor. Kurslarda hasta kayıt işlemleri sırasında kullanılan programlar, hastaya protokol numarasının verilmesi, işlem önceliği konularında dersler var. Öğrenciler, 3 ay sonunda sertifika sahibi oluyor.

Kurs eğitmenlerinden Fatma Yıldız, öğrencilerin sahip oldukları belgelerle hastanelerin birçok bölümünde çalışabildiklerini söyleyerek “Bu sertifikayı alan öğrencilerimiz başhekim sekreterliğinde, danışma, mobil sekreterlik, tıbbi sekreterlik bölümlerinde ve doktorların yanında çalışabilirler. Biz onlara kurslarda tıbbı terimleri, hastane polikliniklerini doktorların uzmanlık alanlarını ve problem çözme tekniklerini öğretiyoruz. Kurslar haftanın 5 günü devam ediyor” dedi.

Sağlık alanında çalışmayı tercih eden öğrenciler hem kolay iş bulmak, hem de insanlara yardımcı olmak için bu kursu tercih ediyor. 20 kişilik sınıflarda ders gören öğrenciler kurstan sertifika aldıktan sonra hemen işe başlayabiliyor.

HASTA KAYIT KABUL İŞLEMLERİ Sertifikası Almak İster misiniz? Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat