Size bir telefon kadar yakınız
0 544 644 9664
Dil Seçin
trende

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifika Programı

HASTA KAYIT KABUL İŞLEMLERİ SERTİFİKA PROGRAMI

Hasta kayıt kabul işlemleri sertifika programı, tıp sekreterliği veya tıbbi sekreterlik kursları yerine hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. Hasta kabul kursu sonunda alacağınız hasta kabul sertifikası ile Devlet Hastaneleri, Özel hastaneler ve tüm sağlık kurumlarında hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri olarak çalışabilirsiniz. Hasta kabul kursu uzaktan eğitim ile yapılan kamu üniversitesi onaylı hasta kabul sertifikası programıdır. Hasta kayıt kabul kursu programına hemen başvurarak hasta kabul sertifikası alabilirsiniz.

SON BAŞVURU 21 TEMMUZ 2018 Saat 23:59

hasta kayıt kabul, hasta kabul, hasta kabul kursu, hasta kabul eğitimi, hasta kabul sertifikası

Eğitimin Amacı

Hasta kayıt kabul işlemleri sertifika Programı, hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde çalışmakta bulunan hasta kabul işlemleri görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan görevlilerin çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır. Sektörde çalışmakta bulunan Hasta Kayıt Kabul Görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için aranan bir şart olmaktadır. Hasta kabul kursu sonunda kursiyerlere kamu üniversitesi onaylı hasta kabul sertifikası verilir.

SERTİFİKA DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLIDIR

Meslek Tanımı

Hasta kabul sekreteri, sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Görev Tanımı

Hasta kabul sekreterliği görevleri;

 • Hasta kabulü, hasta çıkarılması, doğumlar ve ölümlerle ilgili bütün işleri yapmakla yükümlüdür.
 • Hasta kabul yerinin temizliğini, düzenini sağlar.
 • Kuruma yatırılan hastaların kabul evrakı ve kimlik belgelerini tetkik ederek künyelerini eksiksiz bir şekilde saptar ve hasta kabul defterine yazar.
 • Herhangi bir nedenle istenen bilgileri veremeyecek durumda olan ve kimlikleri belirlenemeyen hastaların kimliklerinin saptanması için başhekime ve nöbetçi hekime bilgi verir ve tabelalarını çıkartarak hasta kabul defterine kayıt ettiği künyelerini aynen bunlara geçirir ve giriş evrakını da ayrıca saklar.
 • Hasta kabul defterine hastaların ayrıntılı kimlikleriyle beraber giriş tarih ve saatlerini, geldikleri yeri ve açık adreslerini, hangi servise yatırıldıklarını, çıkardıklarında çıkış tarihleriyle protokol numaralarını, hastalık ve sonuçlarını (şifa, salah, haliyle, vefat) tabeladan naklen kayıt ve işaret eder.
 • Ölenlerin gün ve saati ile cesetleri hakkında ne gibi işlem yapıldığını, kurumca nereye gömüldüklerini, ailesine teslim edilenleri ayrıca yazar.
 • Hasta kabul defterinde her yıl protokol numarası birden başlayarak yeniden verilir.
 • Kurumda doğum olduğunda, doğan çocuğun doğum günü ve saati, ana ve babasının adı ve soyadı ile tabiiyet ve dinleri, çocuğun cinsiyeti günü gününe servis protokol defterine kaydolunmakla beraber çıkışında bunlar kabul defterine işlenir.

Bu Eğitimi Kimler Alabilir?

Hasta Kabul Sertifikasını Kimler Alabilir ?, Hasta kabul eğitim programına kimler katılabilir?. Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

İstihdam Alanları

Hasta kabul sertifikası ne işe yarar?. Hasta kayıt kabul işlemleri sertifikasını alanlar ve mesleğin yeterliliğini sağlayanlar;

 • Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel)
 • Sağlık Ocaklarında
 • Polikliniklerde
 • Tıbbi laboratuvarlarda
 • Aile Hekimleri Yanında
 • Tıp Merkezlerinde
 • Geriatri Merkezlerinde
 • Evde Bakım Merkezlerinde
 • Doktor Muayenehanelerinde
 • Diş Hekimi Muayenehanelerinde
 • Diğer Sağlık Personeli Muayenehanelerinde
 • Tıbbi Teşhis Amaçlı Laboratuarlarda  v.b. yerlerde çalışabilirler.

 

Eğitim İçeriği

Hasta Kabul İşlemleri Sertifika Programı eğitim içeriği ;

 • Hasta Hizmetleri,
 • Randevu ve Kabul işlemleri,
 • Sağlık Hizmetleri,
 • Sağlık Mevzuatları,
 • Sağlık Kurumu ve Personel Yönetimi,
 • Sağlık Hizmetlerinde İletişim, ( İş Hayatında İletişim, Toplumsal İletişim, Sağlıkta İletişim )
 • Tıbbi Arşivleme,
 • Doküman Hazırlama,
 • Sağlık Kurumu Bilgi Yönetimi,
 • Sağlık Meslekleri Etiği,
 • Problem Çözme

 

Eğitim Süresi ve Şekli

Hasta kayıt kabul kursu , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 560 Ders Saati

Eğitim Şekli : Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 20 kişi

Sınav Tarihi: Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sınav Soru Sayısı: 15

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme : Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı .

 

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

Uzaktan eğitim hasta kabul kursu nasıl alınacak?. Hasta kabul sertifikası uzaktan eğitim programının işleyiş süreci ;

 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.
 • Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
 • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
 • Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

EĞİTİM UZAKTAN EĞİTİM ŞEKLİNDEDİR. 

Hasta Kayıt Kabul Kursu Sertifikası Fiyatları

Hasta Kabul Kursu ÜcretleriKampanya 900 TL Yerine Kampanya Fiyatı 500 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / EFT / Bankamatikwhatsapp destek hattı

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

 

Adınız ve Soyadınız (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

E-Posta Adresiniz (Gerekli)

REFERANS (Bize Nasıl Ulaştınız) (Gerekli)

Yaşadığınız Şehir (Gerekli)

Bilgi Almak İstediğiniz Kursu Seçin (Gerekli)

İletmek İstedikleriniz

Kayıt Olmak ve Kayıt Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ gri danışmanlık kayıt formu, gri danışmanlık, kayıt formu, kursa kayıt formu, eğitime kayıt formu

 

***Kurumumuzca kursiyerlerimize iş garantisi kesinlikle verilmemektir. İş garantisi veren kurumlara da itibar etmeyiniz.***

 

Örnek Ders Videosu

Hasta Kayıt Kabul Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Nedir?

Hasta Kayıt Kabul Sekreteri, hasta giriş işlemlerinden başlayarak hastanın tüm süreçlerini bilen ve kayıt altına alan kişidir. Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişilerdir

Günümüzün en popüler mesleklerinden birisi olan Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği, sağlık kurumları sayısının giderek artmasıyla çalışma alanı oldukça genişlemiş bir meslektir. Özel Polikliniklerden Devlet Hastanelerine, Muayenehanelerden Üniversite hastanelerine kadar pek çok sağlık kurumu bu alanda yetişmiş personel ihtiyacı hissetmektedir.

Hasta Kayıt Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta kabul kursu nasıl alınır. Hasta kabul sertifika eğitim programımıza katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifikası Geçerli midir

Evet Geçerlidir. Uzaktan Eğitim Hasta Kabul Sertifikasını, uzaktan eğitim ya da örgün eğitim alsanız fark etmez. Her iki eğitim modelinin de sertifikaları geçerlidir. Sertifikalar devlet üniversitesi onaylı bir şekilde üzerinde ” uzaktan eğitim ” ibaresi yer almaz. Hasta kayıt kabul sertifikası almış olursunuz.

Hasta Kabul Kursu Uzaktan Eğitim ile Öğrenebilir miyim?

Evet çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Hasta Kabul Kursu Eğitimi çekimleri stüdyo ortamında, sizlerin en iyi şekilde öğrenebileceği kurgu ve içerikle hazırlanmış üniversitenin onayını aldıktan sonra çekimleri yapılmıştır.

Hasta Kabul Kursu Sonunda Staj Yapmak Gerekir mi?

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Kursu, oldukça kolay bir içeriğe sahip bu eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının öngördüğü bir staj zorunluluğu yoktur.

Hasta Kayıt Kabul Sekreterliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hasta kabul kursu ne işe yarar. Sağlık hizmeti sunan kurumlar başta yataklı tedavi kurumları olan hastaneler (Genel, özel dal, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri vb.), Hemşirelik Bakım, Geriatri merkezleri ve Evde Bakım Merkezleri yanında ayakta sağlık hizmeti sunan (doktor muayenehaneleri, diş hekimi muayenehaneleri, diğer sağlık personeli muayenehaneleri) gibi sağlık birimlerince sunulan ayakta bakım merkezleri, tıbbi teşhis amaçlı laboratuvarlardır. Tüm bu sağlık kuruluşlarında hasta kabul işlevi söz konusudur.

Hasta Kayıt Kabul Kurs Sertifikasının Geçerliliği Nedir ?

Hasta kabul kursu programı sonucunda katılacağınız kurs bitirme sınavında başarılı olursanız almaya hak kazanacağınız Kamu Üniversitesi onaylı kurs bitirme belgesi olduğu için tüm Türkiye’de özel kurumlarda ve devlet kurumlarında geçerlidir.