Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Kabul Personelleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Hasta Kabul Personelleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Hasta kabul personelleri ne kadar maaş alıyor ? Hasta kabul personeli maaşları son yıllarda artış göstermiştir. Hasta kabul personellerinin yaptıkları işleri, çalışma koşullarını ve maaşları hakkında bilgiler yazımızda.

Hasta Kabul Personelleri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Kamu hastanelerinde veya özel hastanelerde hasta kabul personeli olabilirsiniz. Lise ve ön lisans alımları olan hasta kabul personelleri Türkiye’nin her yerinde görev yapabilirler.

Hasta kabul maaşları , her yıl belirli dönemlerde yapılan düzenlemelerden dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Hasta kabul maaşları 2023 yılı miktarı ve hasta kabul maaşları 2022 yılı miktarları farklılık gösterecektir.

Hasta kabul maaşı hesaplamaları yapılırken aile yardımı farkı da gözden kaçırılmamalıdır. Hasta kabul sekreterliği maaşı 2022 yılı miktarı ve hasta kabul sekreterliği maaşı 2023 de aynı değerde kalmaz mutlaka artış gösterir.

Hasta kabul kursu ve sertifikası verilen hasta kabul sekreterliği sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Kimler Hasta Kabul Personeli Olabilir?

Hasta kabul personeli ; el ve parmakları, görme ve işitme organları sağlam, ayrıntıyı algılayabilen, dikkatli, düzenli Kurallara uyan, sorumluluk sahibi, Kapalı ortamlarda oturarak çalışmaktan hoşlanan, Sabırlı ve insanlarla rahat iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir. Hasta Kabul Personelleri

Çalışma koşullarını incelediğimiz zaman, genellikle doktor yanında gerekli evrak yardımı gibi bir çok işlemi yapabilen Hasta Kabuller, günlük 8 saat ve haftalık 40 saat çalışmaktadır. Eğer genel dahiliye polikliniğinde görev alıyorsanız bu şekildedir. Çalışma koşulları hastane ortamına bağlıdır.

Hasta Kabul Personelleri Ne Kadar Maaş Alır?

Hasta kabul maaşları 657 sayılı devlet memuru statüsünde çalışanlar her sene yılda iki defa ocak ve temmuz ayında zam almaktadırlar. Her zam döneminde aldıkları zam oranı ise %3 lük bir dilimdir. Ek olarak evli olan ve eşi çalışmayan bir hasta kabul’in maaşına ilave olarak aile yardım tazminatı ve çocuğu olanlar için yaş grubuna göre değişiklik gösteren bir rakam ilave edilmektedir.

Hasta kabul personeli maaşları özel hastanelerde en az asgari ücret seviyesindedir.

Devlet Hastanelerinde çalışan hasta kabul personelleri ise en az asgari ücret seviyesinde maaş alır. Bu maaşa döner sermaye gibi ek gelirler olur. Hasta Kabul Personelleri

Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası Nereden Alınır?

Hasta kabul personelleri olarak çalışabilmeniz için hasta kabul sekreterliği eğitimini ve sertifikasını Gri Danışmanlık ’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, hasta kabul sekreterliği sertifika programı ile sizde hasta kabul sekreteri olabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve hasta kabul sekreterliği sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın