Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Kabul Görevlisi Ne İş Yapar?

Hasta Kabul Görevlisi Ne İş Yapar?

Hasta kabul görevlisi ne iş yapar ? hasta kabul görevlisi nasıl olunur ? hasta kabul görevlisi nedir ? hasta kabul personelinin görevi ve hasta kabul görevlisi maaşı sorularının yanıtları bu yazımızda.

Hasta Kabul Görevlisi Ne İş Yapar? Nasıl Olunur? Nedir?

Meslek seçimi insanın hayatında vereceği en önemli kararlardan biri. Günümüzün büyük bir kısmını mesaide geçiriyoruz. Seveceğimiz, kendimize uygun bir meslek seçmezsek iş, işkenceye döner. Hasta kabul sekreterliği hem iş imkanları yüksek ve hem de çok tercih edilen bir meslektir. Hasta kabul personeli olarak çalışabileceğiniz çok iş imkanları bulunmaktadır.

Hasta kabul kursu ve sertifikası verilen hasta kabul sekreterliği sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Hasta Kabul Görevlisi Ne İş Yapar ?

Hasta kabul görevlisi ; işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Hastaların yatış ve çıkışları ile ilgili protokol defteri veya bilgisayar dosyalarının giriş ve çıkış kayıtlarını yazmak,
b) Sosyo ekonomik problemi bulunan hastaların Sosyal Hizmetler Bölümü ile görüştürülmelerini sağlancakk,
c) Hasta yatış dosyalarını düzenleyerek dosya içine konulan gerekli belgeleri doldurmak,
d) Hasta ve yakınlarını hastane kuralları hakkında bilgilendirmek,
e) Servislerde yatan günlük hasta mevcutlarının toplamını liste halinde halkla ilişkiler bölümüne göndermek,
f) Hasta çıkışı esnasında hasta dosyaları üzerinde gerekli işlemleri yapmak,
g) İşlemi biten dosyaları arşive göndermek,
h) Doğum ve ölüm tutanaklarını düzenlemek ve ilgili birime göndermek,
i) Hasta kabuldeki haberleşme ve diğer yazışma türlerini yürütmek,
j) Hasta kabul bölümünde kullanılacak olan sarf malzemelerin temini ile ilgili yazışmaları yapmak,
k) Malzeme temini işlemlerini takip etmek,
l) Hasta kabul bölümünde kullanılacak olan demirbaşların temini ve bakım onarımı ile ilgili yazışmaları yapmak ve işlemleri takip etmek,
m) Periyodik istatistiklere ilişkin kayıtlar tutmak, formları doldurmak ve ilgili birime göndermek,vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

Hasta Kabul Görevlisi Sekreterliği Sertifika Programı

Hasta kabul işlemleri sertifika programı , tıp sekreterliği ve ya tıbbi sekreterlik kursları yerine hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri için zorunlu tutulan bir sertifika programıdır.

Sektörde çalışmakta bulunan Hasta kabul görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için aranan bir şart olmaktadır. Hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde  çalışmakta bulunan hasta kabul personeli çalışmaya devam edebilmesi için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olan görevlilerin çalışabilmeleri için zorunlu tutulan bir eğitim programıdır.

Hasta Kayıt Kabul İşlemleri Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Hasta kabul görevlisi olabilmek için gerekli olan hasta kabul sertifikası programına Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Hasta Kabul Sertifikası Nasıl Alınır ?

Gri Danışmanlık – Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan hasta kabul sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta kabul işlemleri sekreterliği iş ilanları ve imkanları çok olan bir meslektir. Hasta kabul personeli olarak ;

 • Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel)
 • Sağlık Ocaklarında
 • Polikliniklerde
 • Tıbbi laboratuvarlarda
 • Aile Hekimleri Yanında
 • Tıp Merkezlerinde
 • Geriatri Merkezlerinde
 • Evde Bakım Merkezlerinde
 • Doktor Muayenehanelerinde
 • Diş Hekimi Muayenehanelerinde
 • Diğer Sağlık Personeli Muayenehanelerinde
 • Tıbbi Teşhis Amaçlı Laboratuarlarda  v.b. yerlerde çalışabilirler.

Hasta Kabul Sekreterliği Sertifikası Nereden Alınır ?

Hasta kabul görevlisi olarak çalışabilmeniz için hasta kabul sekreterliği eğitimini ve sertifikasını Gri Danışmanlık ’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, hasta kabul sekreterliği sertifika programı ile sizde hasta kabul sekreteri olabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Hasta kabul sekreterliği kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Hasta kabul sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın