Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı belirli bir yaşı geçmiş yada hasta olan kişilere sağlanan hizmettir. E – devlette sorgulanabilen, üniversiteler ile işbirliği içinde tasarlanan bu kurs geniş çaplı bir istihdam alanı sunmaktadır. Eğitim programını tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanmaktadır. İlerleyen süreçlerde de çeşitli rehabilitasyon merkezleri ve hasta bakım evlerinde çalışma fırsatı vaat edilmektedir. Avantajlı kampanya fiyatlarından yararlanarak siz de bu eğitime dâhil olabilir ve huzurevlerinde çalışarak yaşlılara destek olma şansı elde edebilirsiniz. Kamu üniversitesi onaylı, e – devlette sorgulamaya açık olan bu sisteme dahil olarak pek çok yerde çalışabilme şansı da kazanırsınız.

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakım Hizmetleri Nedir?

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı keyifli ve öğretici bir kurs sürecidir. Siz de bu sürece dahil olarak yaşlılara bakım hizmetini nasıl yapmanız gerektiğini uzmanlardan detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Bu eğitimde sizlere bir hasta ile kurmanız gereken kaliteli iletişimin nasıl olacağı aktarılmaktadır. Aynı zamanda vücut temizliği, nefes çalışmaları, beslenmeler ve hareketli faaliyetler de öğretilmektedir. Siz de bu kurstan elde ettiğiniz bilgileri ihtiyacı olan kişilerde uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda huzurevlerinde, bakım evlerinde ya da rehabilitasyon merkezlerinde yaşlı bakım uzmanı olarak iş hayatına atılabilir ve kişilere fayda sağlayabilirsiniz. 

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursuna Kimler Katılabilir?

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı kursuna bu alanda başarılı olmak ve insanlara fayda sağlamak isteyen herkes katılabilmektedir. Eğitim için herhangi bir ön koşul mevcut değildir. Dünyanın neresinde olursanız olun online olarak yürütülen bu kurs programına siz de rahatlıkla dahil olabilirsiniz.

Hasta Ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı programının sonunda sertifika alma şansı mevcuttur. Bu sertifikayı alabilmek için başarı sınavından minimum 50 puana erişilmesi gereklidir. Katılımcılar çoktan seçmeli sınavı başarılı bir şekilde verdikten sonra gerekli belgeyi almaya hak kazanabilmektedir. Kurs bitiminde verilmekte olan sertifikalar istihdam edebilmeniz için geçerli bir belgedir. Bu belge sayesinde çeşitli özel ve kamu kurumlarında çalışma şansı elde edersiniz. Aynı zamanda kurs bitiminde kazanılan sertifikada ‘’Uzaktan Eğitim’’ detayı da yer almamaktadır.  

Hasta ve Yaşlı Bakım sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakım sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın