Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Gaziantep Montessori Eğitmen Eğitimi

Gaziantep Montessori Eğitmen Eğitimi

Gaziantep montessori eğitmen eğitimi sertifika programı, montessori yöntemine hakim öğretmenler yetiştirmek için yapılan programdır. Gaziantep montessori eğitimi kursu programına katılarak alacağınız montessori sertifikası ile MEB’e bağlı kurumlarda, kamu ve özel kurumlarda montessori eğitmenliği yapabilirsiniz. Gaziantep montessori kursu uzaktan eğitim olarak yapılmakta olup, üniversite onaylı montessori eğitmenliği sertifika programdır. Gaziantep montessori eğitimi programına hemen başvurarak montessori eğitmenliği eğitimi sertifikası alabilirsiniz.

Gaziantep Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Gaziantep montessori eğitici eğitimi sertifika programı ile okul öncesi dönemde montessori yöntemine hakim eğitmenler yetiştirilecektir. Montessori eğitmenlik sertifika programına katılarak sizde Türkiye’nin en çok aranan eğitmenler arasında yer alabilirsiniz. Montessori eğitmen eğitimi sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Gaziantep montessori öğretmen eğitimi sertifika programı ile çeşitli ülkelerde yaygın olarak kullanılan okul öncesi dönemde en iyi eğitim modeli olan montessori eğitimi ile 3-6 yaş arasındaki çocukların  bilişsel, sosyal-duygusal, dil ve psiko-motor becerilerini montessori uygulama yöntemleri olan günlük yaşam çalışmaları, duyu çalışmaları, matematik çalışmaları, dil çalışmaları, kozmik eğitim çalışmaları, sanat çalışmaları ile bu becerileri çocuklara profesyonel bir şekilde kazandırmanın nasıl olduğunu aynı zamanda bu çalışmaların materyalleri nasıl geliştirilebileceğini öğretmek olup  montessori uzmanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Gaziantep montessori eğitmenliği, eğitmenlik alanında en çok ihtiyaç duyulan eğitmenlik alanlarındandır. Gaziantep montessori eğitmeni iş imkanları oldukça fazladır. Gaziantep montessori eğitmenlik sertifikası eğitimi sonunda alınacak üniversite onaylı montessori eğitmenlik belgesi ile hızla yayılan montessori okullarında iş bulabilir ya da anaokulu, kreşlerde montessori eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. Gaziantep montessori eğitmenlik sertifikası programı uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir. Uzaktan eğitim montessori eğitmen eğitim sertifika programı üniversite onaylı olup tüm özel ve kamu kuruluşlarında geçerlidir.

Montessori eğitimi , Maria Montessori tarafından geliştirilmiş bir eğitim modelidir. Dünyada en iyi eğitim modeli olan ve 100 yılı aşkın süredir uygulanan Montessori eğitimi, son zamanlarda ülkemizde de çok sık duyulmaktadır. Açılan montessori okulları hızla artmaktadır. Merak duyulup incelemeye başlanıldığında, öğrendikçe öğrenme isteği uyandıran, işte olması gereken zaten bu diye düşündüren ve her çocuğun bu eğitimden faydalanması gerekliliğinde hem fikir olunan bir eğitim yöntemidir. Çocuğun özgürlüğü ve bağımsızlığı, hazırlamış çevresin çocukla uyumu, hayata dair öğretiler, kozmik, matematik, duyusal, dil gibi eğitimlerle çocuğun dünyaya geliş amacındaki yaşamaya hazırlanması sağlanıyor. Ayaklarının üzerinde tek başına durabilen sağlam ve mutlu çocuklar yetiştirmek için Montessori ’ den destek almanız gerekecektir.

Gaziantep Montessori Eğitmen Eğitimine Kimler Katılabilir ?

Gaziantep montessori eğitmen eğitimi sertifikasını kimler alabilir ?

 • Anaokulu Öğretmenleri,
 • Psikologlar,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Çocuk Gelişimcileri,
 • Pdr,
 • Doktorlar,
 • Hemşireler,
 • Sosyologlar,
 • Aile Danışmanları,
 • Öğretmenler ve iyi bir çocuk yetiştirmek adına Montessori Eğitimine ilgi duyan herkes eğitime katılabilir.

Gaziantep Montessori Eğitmen Eğitimi İş İmkanları

Gaziantep montessori eğitmenlik sertifikasını alanlar;

 • Montessori Ana okulları açabilirsiniz.
 • Ana okullarında Montessori Uzmanı olarak çalışabilirsiniz.
 • Rehabilitasyon merkezlerinde Montessori uzmanı olarak çalışabilirsiniz.
 • Kendi okullarınızda ya da özel okullarda montessori atölyesi açabilirsiniz.

Gaziantep montessori eğitmen eğitimi sertifika programı artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. 

Üniversite onaylı uluslararası geçerli montessori eğitmenlik sertifikası almak için montessori eğitmen eğitimi sertifika programına hemen başvurup, montessori eğitmen eğitimi sertifikasını alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim ile Katılacağınız MEB’de Geçerli Üniversite Onaylı Montessori Eğitmen Eğitimi Programına Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp