Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Gaziantep Aile Danışmanlığı Eğitimi

Gaziantep Aile Danışmanlığı Eğitimi

Gaziantep aile danışmanlığı sertifika programı , aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitimdir. Gaziantep aile danışmanlığı eğitimi programına katılarak alınacak aile danışmanlığı sertifikası ile kamu ve özel kurumlarda ” Aile Danışmanı  ” olarak çalışabilirsiniz. Gaziantep aile danışmanlığı kursu programına hemen katılarak aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Gaziantep Aile Danışmanlığı Eğitimi

Gaziantep aile danışmanlığı sertifikası programına katılan bireyler ,  aile yasası çerçevesinde aile içindeki bireylerin kişisel veya kişiler aralarındaki sorunlarını çözmelerinde yardımcı olacak eğitimler alırlar. Gaziantep aile danışmanlığı kursu programını başarı ile tamamlayanlar Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alarak aile danışmanı olurlar.

Gaziantep aile danışmanlığı kursu , ailelerin aile içi ve sosyal çevre ile olan münasebetlerinin daha iyi olması için çözümler geliştiren, aile yapısını korumaya yönelik çalışmalar yapan ve bunları uygulayan, aile, birey veya çiftlere özel müdahale teknik ve stratejileri içeren hizmet sunan aile danışmanı meslek erbabını yetiştirmeye yöneliktir.

Gaziantep aile danışmanlığı sertifikası programı , yaklaşık 4 ay sürecek 300 saat teorik 120 saat uygulamalı ve 30 saat süpervizyon olmak üzere toplam 450 saatlik bir eğitimdir. Aile danışmanlığı sertifikası Gaziantep programına katılan bireyler aile danışmanlığının belirgin ve açık hedefleri olduğunu bilir. Aile içi problemlerin çözülmesine ve aile fertlerinin daha iyi iletişim kurmalarına ve belirgin ve esnek sınırlar çizebilmelerini sağlamayı kolaylaştıracak yeni becerileri ailelere kazandırmaya çalışır.

Gaziantep Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

Aile danışmanlığı sertifikası Gaziantep programına ” sosyoloji, psikoloji , tıp, psikolojik danışmanlık ve rehberlik , hemşirelik , sosyal hizmet , çocuk gelişimi  ” alanlarda en az 4 yıllık üniversite eğitim almış olanlar katılabilir ve Gaziantep aile danışmanlığı sertifika programını tamamlayıp başarı gösterenler “Aile Danışmanı” olurlar.

Gaziantep Aile Danışmanlığı Eğitimi Ne İşe Yarar ?

Gaziantep Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar ? Aile danışmanlığı eğitimi programına katılarak sertifika alanlar ;

– Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir

– Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak  Çalışabilir

– Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

Gaziantep aile danışmanlığı sertifika programına katılarak, aile danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp