Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci ve Eğitim Koçu Nedir, Ne İş Yapar ve Faydası Nelerdir?

Öğrenci ve Eğitim Koçu Nedir, Ne İş Yapar ve Faydası Nelerdir?

Öğrenci ve eğitim koçu nedir ? Ne iş yapar ? Faydası nelerdir ? Son zamanlarda sıkça duyulan bu koçluk kavramı bir bakıma psikiyatrinin devamı ya da bir alt kolu şeklinde yorumlanabilir. Yani anlaşılacağı üzere bir bilim dalı da denilebilir. Bu bilim dalının farklı kolları bulunmaktadır ve bunlardan biri eğitim ve öğrenci  koçluğudur. 

Öğrenci ve Eğitim Koçu Nedir ? Ne İş Yapar ?

 Bireylerin; okul, iş, çalışma ve yüksek kariyer yapma alanlarında onlara yardımcı olan bir hoca olarak tanımlamak mümkündür eğitim koçlarını. Eğitim ve öğrenci koçları kişiye işine yarayacak bilgileri ve çözüm önerileri sunar. Koçlar çözüm önerilerini seanslar halinde psikologluk sistemine benzer şekilde sorunları veya bilgi almak istedikleri konuları dinleyerek sunarlar. Hizmeti alan kişi ile hizmeti veren koç arasında özel bir bilgi alışverişi ve paylaşım ilişkisi ortaya çıkar. Bu ilişki ise sorunları çözmekte büyük bir rol oynamaktadır. Çözüme daha çabuk ve en verimli şekilde ulaşılmasını sağlar.

Eğitim ve öğrenci koçluğu yapabilmek için gerekli olan eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikası almak için düzenlenmiş eğitim programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Öğrenci ve Eğitim Koçu Nedir ? Faydası Nelerdir ?

Eğitim ve öğrenci koçluğu hizmetini verecek olan kişinin talep doğrultusunda bilgi ve birikime sahip olması gerekmektedir. Örneğin yüksek lisans yapma hazırlığında olan bir bireye eğitim koçluğu yapacak olan kişinin daha önce yüksek lisans yapmış ve hatta aynı alanda yapmış olması oldukça önemli olacağı gibi hizmeti talep eden kişinin daha başarılı olmasını sağlayacağı da aşikârdır.

Eğitim ve öğrenci koçlarının amacı hizmeti isteyen kişinin sadece sorunlarına çözüm aramak ya da sorularını cevaplamak değil aynı zamanda kaliteli bir birey olmalarıdır. Verdikleri bilgi ve sundukları çözüm aslında doğrudan hayatlarını etkileyecek önerilerdir.

Eğitim ve öğrenci koçu nedir ? Ne iş yapar ? Faydası Nelerdir ? sorularına yanıtlar aradık, Ülkemizde birçok kurum eğitim koçluğu hizmeti vermektedir. Bir eğitim koçu seçerken bilgi dağarcığına ve o alandaki tecrübelerine göre seçim yapmak en iyisi olacaktır. Çünkü güzel bir gelecek ve iyi bir kariyer sağlam bilgi ve tecrübeden geçmektedir.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır ?

Üniversite onaylı uluslararası geçerli öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası almak ister misiniz? Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde eğitime Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına hemen başvurup, öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Yapılan Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına Başvurmak ve Katılmak İçin Tıklayınız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın