Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci ve Eğitim Koçluğunda Amaç Nedir

Öğrenci ve Eğitim Koçluğunda Amaç Nedir

Öğrenci ve Eğitim Koçluğunda Amaç Nedir. Öğrencinin şu anki durumu ile olmak istediği durum arasında bazen uçurumlar olabiliyor. Eğitim koçu istediği durum veya konum arasındaki farkı en aza indirmeyi hedeflerken, bireyin hayatını olabilecek en üst potansiyelle yaşamasını sağlamak için erken yaşlarda verilen hizmettir. Öğrenci ve Eğitim Koçluğunda Amaç Nedir. Bireyin kendine inanmasına, güçlü yönlerini kullanmasına yardımcı olur, başarılı yönlerini hatırlatır. Koçluğun temel işlevlerinden biri olan; strateji oluşturmak, bir eylem planı yaparak, kişinin yol haritasını çıkarmaya erken yaşlarda başlamasını sağlar.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğunda Amaç Nedir. Gereken yapıyı, destek ve geri bildirimi sağlayarak, bireyi harekete geçirmek ve hedeflerine ulaşması konusunda istek uyandırmaktır. Kişiyi teşvik ve motive ederken harekete geçmesini, yaşamında var olan başlıca enerji kaçaklarından kurtulmasını amaçlar.

Eğitim ve Öğrenci koçluğunun uygulandığı öğrencilere;

Hedeflerini Belirleme ve Hedeflerine Ulaşma

Sınav Stresini ve Kaygısını Yönetmeyi Öğrenme

Üniversiteye Girerken Doğru Meslek Seçimi ve Kariyer Planlaması

Okula ve Eğitime Karşı Pozitif Tutum Geliştirme

Zamanı Yönetme ve Planlama Alışkanlığı Kazanma

Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları (MindMap) ile Etkin Ders Çalışma Yöntemlerini Öğrenme

Sınav Öncesi Hızlı Öğrenme Destek Programları

konularında destek verilmektedir.

Eğitim ve Öğrenci koçluğu eğitimi ile desteklenen öğrencilerde ve dolayısıyla eğitim kurumlarında; Akademik başarı yükseldiği, disiplin problemlerinin de büyük ölçüde ortadan kalktığı, özgüven geliştirdikleri, motivasyonlarının yükseldiği ve etkili zaman yönetme becerisi kazandıkları gözlemlenmiştir.

Öğrenci ve Eğitim Koçluğunda Amaç Nedir sorusunu toparlayacak olarak öğrencilerin mutlu ve başarılı bir süreç  geçirmelerinde yol arkadaşlığı yapmaktır diyebiliriz

Öğrenci Koçluğu Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Başvurmak Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat