Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Size Ne Kazandırır

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Size Ne Kazandırır

Öğrenci ve Eğitim Koçluğu Size Ne Kazandırır. Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Öğrenciye Ne Kazandırır, Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Bireylere Ne Kazandırır, Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar sorularının cevabı bu yazımızda.

Koçluğu öncelikle doğru tanımlamamız gerekir;

Koçluk, kişinin yaşama dair farkındalığını, mutlu ve başarılı yaşama becerisini arttırmaya, içsel kaynaklarına ulaşma, kaynakları istenildiği biçim ve süreklilikte kullanmasına destek sağlayan özel bir süreç programıdır.

Koçluk; güçlü soru sorma becerilerini geliştirmeyi, “koçluk alanında” kalarak kişilerin kendi kaynaklarını harekete geçirmeleri ve gerçekte ne istediklerini, bu isteklerine nasıl ulaşabileceklerini, kararlılıkla sonuca ulaşmak üzere bu isteklerini nasıl sürdürebileceklerini ve ulaşılacak sonucun net tanımını nasıl yapabileceklerinin yaklaşımlarını ortaya koyan bir disiplindir.

Koçluk kültüründe, bu kültüre sahip olanlar birbirleri ile saygı içinde iletişimi sürdürür, birbirlerine sınır koymadan rapor verir, iş ilişkilerini daha iyiye nasıl götürebilecekleri üzerinde çalışır, bireysel ve iş verimlerini nasıl arttıracaklarının yol ve yöntemlerine ulaşır. Kişisel ve kurumsal gelişimde geri bildirimin nasıl güçlü bir araç olduğunu fark eder, yüksek güvene dayalı ilişkiler kurar, kişisel ve iş performansını arttırır.

– Günümüz dünyasının değişen dinamiklerine, yeni kuşakların ihtiyaçlarına uygun çözüm yaratır.

– Geleceği en iyi şekilde yapılandırarak, danışanı hedefine odaklar.

– Danışanı bulunduğu noktadan arzuladığı, hedeflediği noktaya taşır.

– Günümüz çocuklarına özgü davranış modelini yapılandırır.

– Yöneticilerin, öğretmenlerin kişisel performanslarını arttıracak pratik ve yaratıcı çözümler sunar.

– Danışanın daha kolay ve etkili öğrenmesini sağlayacak yöntemler geliştirir.

– Kurumlarının mevcut sistemlerini güncel hale getirir.

– Personelin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verir.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifikası Programına Katılmak  İster misiniz? Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat