Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler

Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler arasında birden fazla seçenek mevcuttur. Pek çok vakıf ve üniversitesi öğrenci koçluğu sertifikası verilebilmektedir. Kapsamlı ve nitelikli dersler ile hazırlanan sertifika süreci, alanında uzman kişiler tarafından sunulmaktadır. Sertifika programı bitiminde yapılan başarı ölçme sınavı ile tüm katılımcıların bilgi seviyeleri ölçülmektedir. Bu sayede yeterli bilgi düzeyine sahip olan kişilere sertifika verilerek yetki kazandırılmaktadır.

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler arasında araştırıldığında birçok alternatifin mevcut olduğu görülür. Eğitimler genelde uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Sertifika programı uzman eğitmen kadrosu tarafından hazırlanmaktadır. Dolayısıyla sertifika sahibi olduktan sonra eğitim koçluğu alanında yetkinlik kazanmak mümkündür. İsteğe bağlı olarak koçluk merkezi açılabilmekte yahut çeşitli merkezlerde iş hayatına başlanabilmektedir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Veren Üniversiteler Uzaktan Eğitim

Öğrenci koçluğu eğitimi veren üniversiteler genel olarak uzaktan eğitim sistemi ile süreci yürütmektedir. Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler genelinde profesyonel ve alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bir müfredat mevcuttur. Bu sayede nitelikli eğitim koçları yetiştirmek amaçlanmıştır. Siz de koçluk eğitimini profesyonellerden öğrenmek için çeşitli üniversitelerin sertifika programlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede fayda sağlamak istediğiniz danışanlarınıza en sağlıklı bilgileri aktarma ve onlara yararlı olabilme şansını da elde edersiniz.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınmalı?

Öğrenci koçluğunu meslek olarak icra etmek isteyen kişilerin öncelikli olarak sertifika sahibi olmaları beklenmektedir. Dolayısıyla bu sertifikanın bir eğitim süreci de mevcuttur. Eğitimin sunulduğu üniversitelerin kendi özelinde yaptıkları bir sertifika sınavı da sürecin içinde yer almaktadır. Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler ve bu üniversitelerin programlarına dahil olup sonrasında sınava girmek yeterli olacaktır. Siz de eğitim koçluğu alanında yetkinlik kazanmak için çeşitli programlara katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Herkesin isteğine uygun ve farklı fiyat aralıklarına sunulan programları detaylı olarak inceleyip tercih yapmak da mümkündür. Bu sebeple spesifik olarak önerilen bir üniversite ve o üniversitenin sertifika programı mevcut değildir. Her birey kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun bir sistemi tercih ederek alanında uzman kişilerden eğitim alabilmektedir.

Üniversite onaylı e devletten sorgulanan Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikası alınacak eğitim programının içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın