Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nedir? Nereden Alınır?

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nedir? Nereden Alınır?

Eğitim koçluğu sertifikası bireylere yaşam yolunda destek sağlamayı amaçlayan kişiler için düzenlenmiş bir programdır. Profesyonellerin elinden çıkan bu kurs hizmeti sayesinde danışmanlar donanımlı bir koçluk eğitimi almaktadır. Böylelikle sağlanan koçluğun kalitesini de arttırarak katılımcıların her birine yetkinlik sağlamaktadır. Uzmanların hazırladığı bir kurs olan öğrenci koçluğu sertifikası derslerin sonunda girilen başarı sınavı ile elde edilebilmektedir.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Bu alana ilgi duyan herkes tarafından katılım sağlanabilen kurs herkese açık bir yapıya sahiptir. Öğrenci koçluğu sertifikası sahibi olabilmek için yapılması gereken derslere düzenli katılım sağlamaktadır. İçerikleri düzenli olarak takip edip başarı sınavından geçer not alındıktan sonra herkes belge sahibi olabilmektedir.  Koçluk sistemi, danışanlarına fayda sağlamak ve kişilerin hayat kalitesini arttırmak isteyenler için mesleki anlamda yeterlilik kazandıran bir eğitimdir. Bu sertifikaya siz de kolaylıkla sahip olabilir ve koçluk hizmeti vermeye başlayabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci koçluğu sertifikası alabilmek için başlıca yapılması gereken en önemli şey derslere düzenli olarak katılım sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından hazırlanan içerikleri dikkatli bir şekilde öğrenen herkes eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda sertifika sahibi olabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Eğitim koçluğu sertifikası nereden alınır? Üniversiteler ve üniversitelere bağlı kurumlar öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programları düzenlemektedirler. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan bu eğitim programlarına katılabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamladıktan sonra eğitime başlayabilirsiniz. Eğitim sürecinde düzenli katılım sağlanmalıdır. Öğrenci koçluğu sertifikası kursun sonunda girilecek olan başarı sınavı ile alınmaktadır. Katılımcıların eğitimden öğrendikleri bilgileri ölçmeye yarayan bu sınav sayesinde sertifika sahibi olabilmektedir. Kolay olduğu kadar nitelikli bir müfredata sahip olan kurs programı, koçluk yapmak isteyenleri profesyonel olarak sektöre hazırlamaktadır. Böylelikle siz de meslekli anlamda yeterlilik kazanabilir ve faydalı projeleri hayata geçirebilmek için ilk adımı atmış olursunuz.

Üniversite onaylı e devlette sorgulanan Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikası alabileceğiniz eğitim programının içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar

Öğrenci koçluğu sertifikası kişilerin danışmanlık hizmeti vermesini sağlayan, özel olarak hazırlanmış bir programa sahiptir. İçeriğinde yer alan dersler ve derslerin sonucunda girilen bir başarı değerlendirme sınavı ile katılımcılar sertifika almaya hak kazanmaktadır. Böylelikle sertifika sahibi olup donanımlı ve nitelikli bir şekilde eğitim koçluğu yapılabilmektedir. Öğrencilere ve ailelere profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verebileceğiniz bu sertifika ile birçok özel ve kurumsal işyerlerinde çalışma şansı elde edersiniz.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alanlar ve gerekli yeterliliği sağlayanların çalışma alanları şu şekildedir.

– Birebir eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz.
– Devlet ve özel okullarda çalışabilirsiniz
– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Etüt merkezlerinde çalışabilirsiniz
– Özel öğretim merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Koçluk merkezlerinde çalışabilirsiniz.
– Koçluk eğitimi vermek isteyen kurumlarda çalışabilirler.
– Koçluk merkezi açabilir ve kendi merkezlerinde koçluk yapabilirler.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın