Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğitim koçluğu nedir ? Eğitim koçluğu, aile-öğrenci ilişiklerini düzenleyen hem aileye hem de öğrenciye eğitim kaynaklı sorunların çözümlenmesinde yardımcı olan danışmanlık hizmetidir. Öğrencinin sadece akademik başarısı ile değil tüm sorunlarını ele alınır. Bu şekilde öğrenciye gerçek manada rehberlik yapar.

Eğitim Koçluğu Nedir? Eğitim Koçu Nedir?

Eğitim Koçluğu Nedir ? Eğitim Koçu Nedir ?

Eğitim koçluğu, öğrenciyi hedeflediği başarıya ulaştıran ve kendisinde bulunan potansiyelin farkına varmasını sağlayan bir koçluk hizmetidir. Öğrencinin yaşam planlarını yapıp gerçekleşmesini sağlayan destek programıdır.

Eğitim koçluğu, öğrenciye karşılıklı güven ve gönüllülük esas alınarak planlı bir gelişim çizgisi ve iş birliği sağlayan model olarak tarif edebiliriz. Öğrencilerin başarısının önündeki iç ve dış engelleri tespit edip, başarıya en kısa yoldan nasıl erişileceğini uygulayarak gösterir. Öğrencileri özel olarak hem tanıyıp, anlayabilmek ve onlara yol gösterebilmek için gerekli desteği sunar. Eğitim koçluğu nedir?

Öğrenciler sınavlarda başarıya ulaşmak için kurs merkezlerine gidiyorlar özel dersler alıyorlar, ama yine de hedefledikleri başarıya ulaşamıyorlar. Burada sorun nerededir? kurs merkezinde mi? okulda mı? Özel ders öğretmenlerinde mi? Asıl sorun öğrencinin gerekli motivasyonunun sağlanamamasıdır. Sınavlarda hedeflenen başarıların sağlanması için öncelikle güçlü bir istek oluşturulmalıdır. Bunu azim ve kararlılık ve disiplin takip etmelidir. Başarı için motivasyonla birlikte disipline ihtiyaç vardır. Acaba bunlara ne kadar önem veriyoruz.

Sınavlara hazırlanırken istenilen sonuçların alınmasında azimlilik, kararlılık ve istekli olmak çok önemlidir. Ulaşılmak istenen hedeflere odaklanma ve çalışma disiplini sağlanması bilinen gerçektir. Acaba buna ne kadar önemli veriyoruz.

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğitim Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Eğitim koçluğu sistemi, öğrenim, aile ve sosyal yaşamın pozitif etkilenmesini hedefleyen, tamamen güven ve gizlilik esası üzerine kurulan süreçtir.

Eğitim koçları, sınava hazırlanma sürecindeki öğrenciye, derslerinde başarılı olması için tüm desteği sağlar. Eğitim koçluğu sistemi uygulanan okullarda ve öğrencilerde akademik başarının yükseldiği gözlenmiştir. Ayrıca bireyin aile ve sosyal çevresi ile ilişkilerinin olum olarak güçlendiği, olumsuzlukların önemli oranda azaldığı gözlenmiştir.

Eğitim Koçluğu Nedir? Nasıl Yapılır?

Eğitim Koçluğu Nedir? Nasıl Yapılır?

Eğitim koçluğu çalışmaları yapılırken, öğrencinin kendisini tanıması, sahip olduğu becerileri ve yeterlikleri tanıması sağlanır. Bunların koçluk sürecince gelişmesi ve artırılması sağlanır. Kendi gücünün farkına varması istenir. Akademik başarıda, eğitim hedeflerinde arzu edilen performansa ulaşma adına problemlerde çözüm sağlamada anahtar yöntemler sunar.

Eğitim koçu, tamamen öğrenci odaklı çalışmalar yapar, aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini artırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programları yapar, çalışma ortamlarını düzenler, sorunları ile ilgilenir. Ders başarısını takip eder gerekirse atölye çalışması yaparak gereken becerilerin kazanmasını sağlar. Eğitim koçluğu nedir?

Eğitim Koçluğu Ücretleri Ne Kadar?

Eğitim koçları öğrencilerinden seans başı ücretler almaktadır. Günümüzde eğitim koçları seans başına farklı ücretler talep etmektedirler. Seanslar 45 dakika ile bir saat arasında değişmektedir. İlk koçluk seansı ücretsiz olarak da yapılmaktadır.

Eğitim ve öğrenci koçu ne kadar maaş alır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim koçluğu yapabilmek için öncelikle eğitim koçluğu sertifikası alınmalıdır. Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile hazırlanan sertifika programına katılarak alınacak eğitim koçluğu sertifikası ile eğitim koçluğu yapabilirsiniz.

Uzaktan eğitim ile yapılan öğrenci koçluğu eğitim danışmanlığı sertifika programına buradan ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın