Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Eğitim Koçluğu Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğitim Koçluğu Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğitim koçluğu nedir ? öğrenci koçluğu nedir ? eğitim koçu nedir ? Eğitim ve öğrenci koçluğu ne işe yarar ? Öğrencilerin eğitim sürecinde başarılarına katkıları ne olabilir ?

Eğitim Koçluğu Nedir ? Eğitim Koçu Nedir ?

Eğitim koçluğu nedir ? Öğrenci koçluğu nedir ? sorularını, öğrenciyi kendi hedeflediği noktaya odaklayıp, istediği başarıya ulaştıran, kendi kaynaklarının farkına varmasını sağlayan; kısaca, kendi hayat planlarını yapıp bunları gerçekleştirmesini sağlayan bir hizmet olarak tarif edebiliriz.

Eğitim koçu nedir ? Eğitim ve öğrenci koçu , okul ortamında koç vasfını üstlenen öğretmen ile öğrenci arasında karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen planlı bir gelişim ilişkisi ve bir iş birliği modelidir diyebiliriz.

Öğrenciler başarılı olmak istedikleri halde neden başarısız oluyorlar ? Başarıya en kısa yoldan nasıl erişilebilir ? Öğrencileri özel olarak tanıyabilmek, anlayabilmek ve onlara yol gösterebilecek yeterli desteği sunabilmek nasıl mümkün olabilir ? Öğrencilerin başarısını hedefleyen geleceğin koçlarının katılacağı öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Öğrenci ve eğitim koçluğu nedir ? Öğrenciler sınavları geçmek için gerek okula gerek dershaneye üstüne yetmezmiş gibi bir de özel ders alıyorlar, fakat buna rağmen sonuca ulaşamıyorlar. Acaba sorun nerede? Dershanede mi, okulda mı? En büyük sorun, öğrencinin motivasyonunun sağlanamamasıdır. Her işte olduğu gibi, sınavlara hazırlık döneminde ise arzulanan sonuçların alınabilmesi için azim, kararlılık, istek oluşturulması ve hedefe odaklanmanın son derece önemli olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Acaba buna ne kadar önemli veriyoruz.

Eğitim Koçluğu Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğitim ve öğrenci koçluğu sistemi , öğrencinin okul yaşamı aile yaşamı ve sosyal yaşamının olumlu yönde etkilenmesini hedefleyen, başından sonuna değin güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.

Eğitim ve öğrenci koçları , liselere hazırlık sınavına ve üniversite sınavına hazırlanma sürecine girmiş öğrenciye ve öğrencinin derslerinde başarı kazanması için gerekli tüm desteği sağlar. Eğitim ve öğrenci koçluğu sisteminin uygulandığı okullarda ve bireylerde ders başarısının yükseldiği, bireyin ailesiyle ve çevresiyle ilişkilerinin güçlendiği ve disiplin problemlerinin önemli oranda azaldığı gözlenmiştir.

Eğitim ve öğrenci koçluğu çalışmaları süresince, öğrenci kendisini daha iyi tanır, sahip olduğu meziyetleri keşfeder ve hataları tecrübe olarak kabul edip, yeterliliklerini artırır. Ayrıca eğitim ve öğrenci koçluğu, Bireyin arzu ettiği hedef ve performansa erişmek için koç ve öğrenci arasında çalışılan program dahilinde akademik başarıda, eğitim hedeflerinin yerine getirilmesinde, öğrenci problemlerinin çözümünde anahtar yöntemler sunar.

Eğitim Koçluğu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Eğitim ve Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanarak öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma isteğini arttırıcı çalışmalar yapar. Çalışma programını oluşturur, çalışma ortamını düzenler, sorunlarıyla ilgilenir. Öğrencinin okulu ile iletişim halinde ders başarısını takip eder. Birlikte ders çalışırlar, birlikte yaşamı paylaşırlar.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nasıl Alabilirim ?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitim sayesinde üniversite onaylı uluslararası geçerli öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına başvurmak için buraya tıklamanız yeterlidir. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim