Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Eğiticinin Eğitimi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğiticinin Eğitimi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğiticinin Eğitimi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Eğiticinin eğitimi , bilgi ve becerilerinin bulunduğu alanlarda yetenek ve bilgisini artırıp geliştirerek başarılı bir eğitici olarak yeni imkanlar oluşturmak isteyenler için önemli programdır. Peki Eğiticinin eğitimi nedir ? Eğiticinin eğitimi programına kimler katılabilir ?  Eğiticinin eğitimi sertifikası ne işe yarar ? Eğiticinin eğitimi sertifikası nedir ?

Eğiticinin eğitimi , eğitmenlerin eğitime katılanlara daha kalıcı bilgi aktarımı için neler yapılması gerektiğini ihtiyaç duyulan tekniklerin nasıl kullanılacağını öğreten bir eğitim programıdır. Eğiticilerin eğitimi için hazırlanan bu programda ; eğitimde temel terimler, sınıf ve özel öğretim yöntemleri ve tekniklerinin öğretilerek eğitmenlik becerilerinin kazandırılması yapılacaktır. Ayrıca yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerini geliştirilmesi anlatılacak konular arasındadır. Eğitim sonunda eğitmenin kazanması gerekli olan tüm donanımların kazanması amaçlanır. Eğiticinin eğitimi sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz

Eğitimcinin Eğitimi Sertifika Programının Amacı Nedir ?

Eğiticinin eğitimi sertifika programı ile katılımcıların yetişkinlere yönelik eğitimcilik becerilerinin etkin ve etkili şekilde kullanılması ve tüm eğitim programlarını yürütebilir hale nasıl getirebilecekleri sağlanacaktır.

Eğiticinin eğitimi programı ; eğitici, eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev almak isteyen ve görev yapmakta olanlar için temel düzeyde hazırlanmıştır. Eğitimcinin eğitimi programı ile eğiticilerin eğitmenlik yapabilmeleri için gerekli olan etkin, verimli bilgi aktarımı yapabilmesi beceri ve davranışları geliştirmektir. Eğitime katılanların çevresine model olabilecek ve sorumluluklarını bilen ve paylaşan birey olmaları sağlanmaktadır.

Bu program özellikle iş sağlığı ve güvenliği alanında tercih edilen programdır. Bu program, yetişkin eğitimi programları uygulamayı düşünen eğiticilere yönelik hazırlanmıştır.

Eğiticinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Eğiticinin eğitimi sertifikasını kimler alabilir ?

  • İSG mevzuatına göre “Eğiticilerin Eğitimi” sertifikasına sahip olmak isteyenler
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programlarında eğitici olmak isteyenler
  • Topluluk önünde sunum yapan, eğitim veren bireylerden işini daha profesyonel yapmak isteyenler
  • Uzun yıllar eğitimci olmasına rağmen yeniliklere ve değişimlere ayak uydurmak isteyenler
  • İş yeri hekimliği yapmak isteyenler doktorlar (Hekimler),Sağlık personelleri
  • İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri vermek isteyenler (İSG Uzmanları),
  • Eğitim kurumlarının eğitici kadrosu, (İSG Uzmanları)
  • Eğitici olarak görev yapan veya yapmak isteyenler,
  • İşletmelerde personellere eğitim veren eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler katılabilir.

Eğiticinin Eğitimi Sertifikasını Nereden Alabilirim ?

Eğiticinin eğitimi sertifikası Gri Danışmanlıktan alabilirsiniz. Üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programına uzaktan eğitim yöntemiyle tüm Türkiye ‘den katılım sağlayabilirsiniz. Bu eğitimi veren Devlet üniversitesi onaylı sertifikalar , kariyerinizde önemli bir etken olmakla birlikte başvurularınız da sizleri bir adım öne çıkartabilir. Eğiticinin eğitimi sertifika programına buraya tıklayarak başvurabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim