Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Edirne Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Edirne Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

Edirne aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ve gözetiminde yapılan eğitim programıdır. Edirne aile danışmanlığı kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Edirne Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Edirne aile danışmanlığı sertifika programı ile ailelerin aile içi ve sosyal çevresi ile olan ilişkilerinin daha sağlıklı olması için çözümler üreten, ailenin temel yapısını koruyan profesyoneller yetiştirmek amaçlanmıştır. Aynı zamanda hem çiftlere hem aile bireylerine aileyi güçlü tutmak adına özel müdahaleler ve stratejiler içeren çalışmalar yapan aile danışmanı meslek erbaplarını yetiştirmek hedeflenmektedir.

Aile danışmanlığı sertifikası Edirne programı katılımcıları, toplumun temel taşının aile olduğunu bilir. Aileyi oluşturan bireylerin huzurlu, sağlıklı ve mutlu olması için çalışmalar yapar. Yaşanan problemlerin temelini bilimsel, kültürel ve psikolojik açıdan araştırır ve ortadan kaldırılmasına destek sağlar.

Edirne aile danışmanlığı eğitimi, ailenin yaşadığı sorunlara çözümler üretirken aile bireyleri arasında saygı, sevgi ve karşılıklı anlayış esaslı beceriler kazandırmak amaçlanır. Aile danışmanı aile fertlerinin temeli olan karşılıklı iletişimi güçlendirme çalışmaları yapar. Empatik davranış geliştirmelerine yardımcı olurken ilişkilerinde ne sınırlar çizmelerini kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Ailedeki  yaşanan sorunları bireysel değil tüm aileyi ilgilendirdiğini bilir çözüm üretirken ailenin tamamının belirleyici rol taşıdığını bilir.

Aile danışmanlığı kursu Edirne programına katılıp aile danışmanlığı sertifikası alan katılımcılar, aile içinde yaşanan sorunlarla ilgilenir. Aynı zamanda tüm aileyi etkileyecek ölüm, kronik hastalık gibi sorunlarla aile bireylerinin üstesinden gelmelerinde profesyonel desteği sağlar.

Edirne aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Online aile danışmanlığı kursuna günlük iş ve sosyal yaşantınıza engel oluşturmadan katılabilirsiniz. Edirne aile danışmanlığı kursu sonunda aile yasası çerçevesinde aile danışmanı olabilirsiniz. Edirne aile danışmanlığı sertifikası size kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olma fırsatı sunar

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz

Edirne Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi Edirne programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar aile danışmanlığı sertifikası alabilir. Aile danışmanlığı kursu sertifika programı Edirne eğitimine katılabilecek olan bölümler şöyledir.

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi Edirne programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası Edirne programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu Edirne programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

Edirne Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Edirne aile danışmanlığı eğitimine katılarak mesleki yeterliliği kazanan kursiyerler sertifika almaya hak kazanırlar ve Aile Danışmanı olurlar. 

– Edirne’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– Edirne’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– Edirne’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– Edirne’de Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Aile Danışmanlığı Eğitimi Edirne’de Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– Edirne’de Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– Edirne’de Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Edirne aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın