cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi ve Sertifikası

Ürün Fiyatı:
800 TL 500 TL
Kampanya
Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi ve Sertifikası

Eczane yardımcı personeli eğitimi, üniversite gözetiminde ve iş birliğinde hazırlanmış programıdır. Eczane yardımcılığı kursu eczanelerde çalışacak, eczacıya yardımcı olacak nitelikli personellerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Katılımcılar eğitim sonunda üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olacaklardır. Eczane yardımcılığı kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup tüm Türkiye’den katılım sağlayabilirsiniz.

Eczane Yardımcı Personeli Sertifika Eğitimi

Eczacı yardımcılığı kursu, eczanelerde çalışacak nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacı ile düzenlenmiştir. Bu kurslara katılarak sizde iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz. Eczanelerde çalışacak kalifiye personele ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. İyi eğitim almış eczacı asistanı ya da eczane yardımcı personeli sağlık sektöründe çok aranan bir meslek personeli haline gelmiştir.

Eczanelerde eczacıya yardımcı olarak çalışan kişilere eczacı asistanı ya da eczane yardımcı personeli denir. Eczane yardımcılığı yapan personellerin eczane açma yetkileri yoktur. Bu eğitim eczanelerde çalışacak yardımcı personel eğitimidir. Sağlık bakanlığı eczane teknisyeni kursu 2020 programından farklı bir program olup eczanelerde yardımcı personel olmak isteyenler için yapılan bir eğitimdir.

Eczacı yardımcı personeli, eczacının gözetiminde işlerini yaparlar. Eczacının yardımcısı olarak da nitelendirilebilir. Eczacının gözetiminde güler yüzle karşıladığı müşterilerin reçetelerini hazırlar, ilaç satışını yaparlar. Faturaları düzenlemek, iş kayıtlarını tutmak, satış işlemlerini uygun şekilde yapmak için gerekli yeterliliğe, niteliğe sahip personellerdir.

Eczane Yardımcılığı Nedir?

Eczane yardımcılığı bir nevi eczacının asistanlığıdır. Eczacının gözetiminde eczanedeki işlerin yürütülmesini sağlamaktır. Eczanede müşterilerin karşılamak, reçetelerdeki ilaçların hazırlanmak, ilaçların satış işlemlerinin yapmak eczacının yardımcılığı yapan kişilerin görevleridir.

Eczane Yardımcılığı Nasıl Olunur?

Eczacılar kendilerine işlerin yürütülmesinde yardım edecek personel bulmakta zorlanmaktadır. Eczane yardımcısı olmak için özel bir eğitim alınması gerekmektedir. Kurumumuzda düzenlenen eczane yardımcı personeli kursuna katılarak hem iyi bir eğitim alabilirsiniz hem de eğitim sonunda üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olursunuz.

Eczanede Çalışmak İçin Sertifika Nasıl Alınır?

Uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanan üniversite iş birliği ile hazırlanan eczane yardımcı personeli eğitimi programlarına katılabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olursunuz. Düzenlediğimiz eczane yardımcı personeli eğitim  programı sertifika almak için katılmanız gerekli olan programdır.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eczane yardımcılığı iş ilanları çok olan bir meslek grubudur. Eczane yardımcılığı iş imkânları her geçen gün artmaktadır. Eczanelerde çalışacak nitelikli personel ihtiyacı sürekli artmaktadır. Eczane yardımcı personeli eğitimi sonunda alacağınız sertifika sizlere tüm Türkiye’de bulunan eczanelerde görev alma şansı tanıyacaktır.

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Eczane yardımcılığı sertifika kursu programına en az ilkokul diplomasına sahip herkes katılabilir, eczane yardımcılığı sertifikası alabilir. Katılımda yaş sınırı bulunmamaktadır. Eczanelerde, Kamu ve özel hastanelerde çalışmak isteyen herkes katılabilir.

Eczane Yardımcı Personeli Ne İş Yapar?

Eczane yardımcısının görevleri nelerdir?

– Hastanın talep ettiği reçetedeki ilaçları müşteriye sunar.

– Reçetesiz sunulabilen ilaçlar hakkında hastaya bilgi verir.

– İlaçların son kullanma tarihlerini takip eder, denetler.

– Eczacı kontrolünde ilaçların siparişini verir, ilaç stoklarını takip eder.

– Eczanenin ön muhasebe işlerine bakar. Fiş, faturalama ve cari süreçleri takip eder.

– İlaçların bulunduğu raflarını düzenler.

– Bilgisayarda yazılımlar ve programlar üzerinde ihtiyaç olması halinde gerekli çalışmaları yapar.

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi İçeriği

– Diksiyon

– İş Hayatında İletişim Teknikleri

– Satış Pazarlama Yöntemleri

– Temel Muhasebe Becerileri

– Halk Sağlığı

– İlaç Şekilleri

– Pratik İlaç Bilgileri

– Dosyalama

– Bilgi Belge Yönetimi

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi Süresi ve Şekli

Eczane yardımcılığı kursu, uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron) şeklinde yapılmaktadır. Eğitime ait ders videoları, eczane yardımcılığı dokümanları pdf olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir.

Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayanlar üniversite onaylı 560 saatlik eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olacaklardır.

Eğitime Nasıl Katılabilirim? Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim

Eczane yardımcı personeli eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ya da  Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz.

Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp