iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi ve Sertifikası

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi ve Sertifikası

Eczane yardımcı personeli eğitimi, üniversite gözetiminde ve iş birliğinde hazırlanmış uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Eczane yardımcılığı kursu eczanelerde çalışacak, eczacıya yardımcı olacak nitelikli personellerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenmektedir. Katılımcılar eğitim sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olacaklardır.

Eczane Yardımcı Personeli Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Eczacı yardımcılığı kursu, eczanelerde çalışacak nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacı ile düzenlenmiştir. Bu kurslara katılarak sizde iyi bir meslek sahibi olabilirsiniz. Eczanelerde çalışacak kalifiye personele ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. İyi eğitim almış eczacı asistanı ya da eczane yardımcı personeli sağlık sektöründe çok aranan bir meslek personeli haline gelmiştir.

Eczanelerde eczacıya yardımcı olarak çalışan kişilere eczacı asistanı ya da eczane yardımcı personeli denir. Eczane yardımcılığı yapan personellerin eczane açma yetkileri yoktur. Bu eğitim eczanelerde çalışacak yardımcı personel eğitimidir. Sağlık bakanlığı eczane teknisyeni kursu 2022 programından farklı bir program olup eczanelerde yardımcı personel olmak isteyenler için yapılan bir eğitimdir.

Eczacı yardımcı personeli, eczacının gözetiminde işlerini yaparlar. Eczacının yardımcısı olarak da nitelendirilebilir. Eczacının gözetiminde güler yüzle karşıladığı müşterilerin reçetelerini hazırlar, ilaç satışını yaparlar. Faturaları düzenlemek, iş kayıtlarını tutmak, satış işlemlerini uygun şekilde yapmak için gerekli yeterliliğe, niteliğe sahip personellerdir.

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Eczane yardımcılığı sertifika kursu programına en az ilkokul diplomasına sahip herkes katılabilir, eczane yardımcılığı sertifikası alabilir. Katılımda yaş sınırı bulunmamaktadır. Eczanelerde, Kamu ve özel hastanelerde çalışmak isteyen herkes katılabilir.

Eczane Yardımcılığı Nedir?

Eczane yardımcılığı bir nevi eczacının asistanlığıdır. Eczacının gözetiminde eczanedeki işlerin yürütülmesini sağlamaktır. Eczanede müşterilerin karşılamak, reçetelerdeki ilaçların hazırlanmak, ilaçların satış işlemlerinin yapmak eczacının yardımcılığı yapan kişilerin görevleridir.

Eczane Yardımcılığı Nasıl Olunur?

Eczacılar kendilerine işlerin yürütülmesinde yardım edecek personel bulmakta zorlanmaktadır. Eczane yardımcısı olmak için özel bir eğitim alınması gerekmektedir. Kurumumuzda düzenlenen eczane yardımcı personeli kursuna katılarak hem iyi bir eğitim alabilirsiniz hem de eğitim sonunda üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olursunuz.

Eczanede Çalışmak İçin Sertifika Nasıl Alınır?

Uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanan üniversite iş birliği ile hazırlanan eczane yardımcı personeli eğitimi programlarına katılabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olursunuz. Düzenlediğimiz eczane yardımcı personeli eğitim  programı sertifika almak için katılmanız gerekli olan programdır.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eczane yardımcılığı iş ilanları çok olan bir meslek grubudur. Eczane yardımcılığı iş imkânları her geçen gün artmaktadır. Eczanelerde çalışacak nitelikli personel ihtiyacı sürekli artmaktadır. Eczane yardımcı personeli eğitimi sonunda alacağınız sertifika sizlere tüm Türkiye’de bulunan eczanelerde görev alma şansı tanıyacaktır.

Eczane Yardımcı Personeli Ne İş Yapar?

– Eczane yardımcısının görevleri nelerdir?
– Hastanın talep ettiği reçetedeki ilaçları müşteriye sunar.
– Reçetesiz sunulabilen ilaçlar hakkında hastaya bilgi verir.
– İlaçların son kullanma tarihlerini takip eder, denetler.
– Eczacı kontrolünde ilaçların siparişini verir, ilaç stoklarını takip eder.
– Eczanenin ön muhasebe işlerine bakar. Fiş, faturalama ve cari süreçleri takip eder.
– İlaçların bulunduğu raflarını düzenler.
– Bilgisayarda yazılımlar ve programlar üzerinde ihtiyaç olması halinde gerekli çalışmaları yapar.

Eczane Yardımcı Personeli Kursu Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Diksiyon
– İş Hayatında İletişim Teknikleri
– Satış Pazarlama Yöntemleri
– Temel Muhasebe Becerileri
– Halk Sağlığı
– İlaç Şekilleri
– Pratik İlaç Bilgileri
– Dosyalama
– Bilgi Belge Yönetimi

Eczane Yardımcı Personeli Kursu Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Eczane yardımcılığı kursu sertifika eğitimi, uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron) şeklinde yapılmaktadır. Eğitime ait ders videoları, eczane yardımcılığı dokümanları pdf olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayanlar üniversite onaylı 560 saatlik eczane yardımcılığı sertifikası sahibi olacaklardır.

Eğitim Süresi ve Saati: 30 Gün /280 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Eczane yardımcı personeli eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ya da  Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitim programına katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın