iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Duyusal Oyun Örnekleri ve Etkinlikleri

Duyusal Oyun Örnekleri ve Etkinlikleri

Duyusal oyun örnekleri arasında birbirinden farklı alternatif yer almaktadır. Çocukların dil ve konuşabilme yetkinliklerini arttıran oyunlar pek çok farklı amaca yönelik tasarlanmaktadır. Çocuklarda sağlıklı iletişim kurup sosyal bağların kuvvetlendirilmesine yarayan duyusal oyunlar aynı zamanda dikkat ve odaklanmayı da en üst düzeye taşımaktadır. Birbirinden farklı duyusal oyunlar arasında sık sık tercih edilen ve önerilen bilezik aktivitesi oldukça önemlidir. Bu duyusal oyun alternatifi 2 yaşındaki çocuklar için uygun bir yapıdadır. Duyusal oyun örnekleri, yapışkanlı bir bant ile çocuğun bilek kısmı bağlanarak – yapışkanlı kısmı yüzeyde kalacak şekilde – çocuğun çeşitli nesneler ile temasta bulunması sağlanır. Bu sayede bandın yüzeyine yapışan materyaller ile çocuğun merakı ve keşfetme isteği pekiştirilmektedir. Aynı zamanda yapışan materyalleri incelemek de dokuları hissetmesi açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Duyusal Oyun Ne demek?

Duyusal oyun demek çocukların beceri ve yeteneklerinin yanı sıra iletişimlerini güçlendirmeye yarayan aktivitelerdir. Duyusal oyun örnekleri arasında hem motor becerilere hem de sosyal yetkinliklere yönelik pek çok farklı alternatif mevcuttur. Siz de ihtiyaç duyulan alana yönelik farklı oyunları çocuklara öğreterek ilgi çekici bir öğrenme metodu sunabilirsiniz.

Duyusal Oyunlar Nelerdir?

Duyusal oyun örnekleri ve hangi oyunun hangi yaş grubuna ait olduğu dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır. 0 ve 12 yaş aralığında olan her çocuğa yönelik duyusal bir oyun türü mevcuttur. Bu oyun türleri arasında uçurtma, bilezik, alışveriş, fış fış kayıkçı, çember ve daha birçok seçenek mevcuttur. Her oyun farklı bir becerinin gelişmesine yönelik hazırlanmaktadır.

Duyusal Oyun Etkinlik Önerileri

Duyusal oyun örnekleri ve önerileri arasında en basit ve herhangi bir materyal kullanmadan yapılabilen seçenek ”Fış Fış Kayıkçı” oyunudur. Oyunun nasıl oynandığından önce nelere fayda sağlayacağı bilinmelidir. Bu sayede hangi konuda ilerlemek istiyorsanız o alana yönelik bir oyun tercih edebilirsiniz. Fış fış kayıkçı oyununda ritimlere yönelik algının artması ve hareket ederek kasların kasılıp gevşemesi sağlanmaktadır. Bu açıdan pek çok farklı noktayı eş zamanlı olarak çalıştıran özel bir oyundur.

Duyusal oyun sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı duyusal oyun sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın