Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Duyusal Oyun Neden Gereklidir?

Duyusal Oyun Neden Gereklidir?

Duyusal oyun neden gereklidir sorusu için verilebilecek pek çok yanıt mevcuttur. Bazı çocuklar için motor gelişimlerini destekleyen aktiviteler iken bazıları için ise iletişim kurma yöntemidir. Bu oyunlar oldukça faydalı ve gelişim çağındaki çocuklar için gerekli yöntemlerdir. 0 ile 12 yaş arasında olan tüm bireylere uygulanabilecek olan duyusal oyunlar aynı zamanda farklı yaş gruplarına uygun alternatifleri de bünyesinde barındırmaktadır. Siz de süreci yürüteceğiniz çocuğun yaşına uygun oyunlar arasından seçim yaparak gelişimine destek sağlayabilirsiniz. Bu aşamada doğru oyun seçimi oldukça önemlidir.

Duyusal Oyun Neden Önemlidir?

Duyusal oyun neden gereklidir ve neden önemlidir denildiğinde öncelikli olarak akıllara motor becerileri geliştirme yöntemi gelmektedir. İlk olarak akıllara bu kriter gelse de aslında çocukların pek çok farklı alanda yetkinlik kazanmasına yönelik uygun bir yöntemdir. Sosyal anlamda kuvvetli bir iletişim kurabilmeleri için çeşitli oyun ve faaliyetler ile çocukların gelişimine destek sağlayan önemli bir süreçtir.

Duyusal Oyunun Faydaları Nelerdir?

Ebeveynler ve çocuklar için oldukça önemli olan duyusal oyun neden gereklidir, duyusal oyun nedir ve ne demektir? Bu sorular sık sık sorulan bir sorulardır. Birbirinden farklı cevabı da bünyesinde barındırmaktadır. Çocukların doğayı, çevrelerini keşfetmelerini de odaklanma becerilerini geliştirmelerini sağlayan yöntemlerdir. Çeşitli aktiviteler ile çocukların dikkat sürelerini arttırmak mümkündür. Dolayısıyla eğitmenler ve ebeveynler tarafından sık sık tercih edilen bu özel yöntem sayesinde çocukların gelişimlerine olumlu anlamda destek sağlanmaktadır.

Duyusal Oyun Ne İşe Yarar?

Duyusal oyun neden gereklidir ne işe yarar ve kimler için uygulanır denildiğinde de akıllarda bir soru işareti belirir. Bunun nedeni duyusal oyun aktivitelerinin yalnızca 0 ile 6 yaş arasında çocuklara uygulanabilir olduğu konusudur. Bu bilgi yanlış olup 0 ile 12 yaşa kadar tüm çocuklara uygulama yapılabilmektedir. Her yaş grubuna yönelik farklı oyunlar da alternatifler arasında yer almaktadır. Siz de uygulama yapacağınız ve süreci birlikte yürüteceğiniz bireyin yaş grubuna yönelik oyunları tercih ederek onun gelişimine destek sağlayabilirsiniz. Hem aileler hem de çocuklar için keyifli bir süreci bünyesinde barındıran duyusal oyunlar oldukça eğitici ve öğretici de bir yapıdadır.

Duyusal oyun eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı duyusal oyun sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın