iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Duyusal Oyun Nasıl Hazırlanır?

Duyusal Oyun Nasıl Hazırlanır?

Duyusal oyunlar çocukların bilişsel ve motor gelişim süreçlerini destekleyen yöntemlerdir. Bu sebeple çeşitli materyaller eşliğinde duyusal oyunlar hazırlanabilmektedir. Duyusal oyun nasıl hazırlanır sorusuna verilebilecek pek çok cevap vardır. Pirinçler, bantlar, naylonlar, ipler ya da kurdeleler ile birden fazla oyun hazırlanmaktadır. Siz de duyusal oyunlar hazırlayarak çocukların gelişimlerini desteklemek için yaratıcı yöntemler üretebilirsiniz. 0 – 12 yaş aralığına her çocuğa uygun çeşitli duyusal aktiviteler mevcuttur. Bu oyunlar sayesinde motor becerilerini geliştirirken dünyayı ve sosyal yaşamı da keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Duyusal oyunlar tek bir amaca yönelik değil pek çok farklı noktayı harekete geçirecek özel yöntemler arasında yer almaktadır.

Duyusal Oyuncak Nedir?

Duyusal oyun nasıl hazırlanır denildiğinde ilk akla gelen pirinç, kâğıt ve bant ile yapılan oyunlardır. Bu malzemeler birçok kişinin evinde bulunan ve kolay ulaşılabilir olan ürünlerdir. Dolayısıyla pratik bir şekilde oyunlar hazırlanabilmektedir. Duyusal oyunlar hayal güçlerini hareket geçirmek için çocuklara yönelik düzenlenen basit fakat öğretici oyunlardır. Dolayısıyla titiz bir çalışma yapmak oldukça önemlidir. Hitap ettiği yaş grupları nedeniyle ne aktarırsanız birebir alan çocuklar için oyun seçimleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Her yaş grubuna hitap eden bir yöntem olsa da 0 ila 12 yaşlarında olan çocuklara uygulanacak duyusal oyunlar farklılık gösterecektir.

Duyusal Oyun Nasıl Oynanır?

Duyusal oyun nasıl hazırlanır ve nasıl oynanır diye sorulduğunda kişinin uygulama yapacağı ortam ve çalışacağı bireyin yaş grubu oldukça önemlidir. Pek çok farklı ortamda ve birbirinden farklı materyaller kullanılarak duyusal bir oyun üretilebilmektedir. Dolayısıyla bu konuda bir sınırlandırma mevcut değildir. Her çocuğa yönelik farklı metotlar mevcuttur.

Duyusal Oyun Malzemeleri Nelerdir?

Pirinçten banta, banttan poşete, poşetten kurdeleye varıncaya dek pek çok materyal ile duyusal oyun hazırlanabilmektedir. Duyusal oyun nasıl hazırlanır sorusuna verilecek pek çok yanıt vardır. Bu yanıtlar kısaca özetlenecek olursa her oyuna yönelik farklı uygulamalar yapmak mümkündür. Yaş grupları ve oyunun oynanacağı ortam da burada önemli bir unsurdur. Örneğin naylon poşet ile açık havada uçurtma yapmak ile kapalı ortamda kurulacak bir oyun arasında farklar mevcuttur.

Duyusal oyun sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı duyusal oyun sertifikası alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın